fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO VÝBER SPRÁV

Kováč sa nechcel spreneveriť svojmu presvedčeniu. Cena, ktorú za to zaplatil, nebola malá, tvrdí prezidentka

Zuzana Čaputová - Foto - Tasr

Prezident Michal Kováč sa nechcel spreneveriť svojmu presvedčeniu a Slovensko si na neho môže pamätať ako na skutočného štátnika.

Uviedla to na sociálnej sieti prezidentka Zuzana Čaputová. Exprezident by sa dnes dožil 90-tych narodenín. Podľa Čaputovej sa ako prezident zasadil o to, že sa Slovensko zaradilo k štátom Európskej únie (EÚ) a Severoatlantickej aliancie (NATO).

„Ako hlava štátu pôsobil v období, keď musel klásť odpor autokratickému politikovi, pretože sa nechcel spreneveriť svojmu sľubu, že svoje povinnosti bude vykonávať v záujme občanov. Cena, ktorú za to osobne zaplatil, nebola malá,“ uviedla prezidentka.

Štát chce kúpiť hlavnú časť mýtneho systému ako dielo a tiež ho aj prevádzkovať

Kováč podľa nej reprezentoval časť Slovenska, ktorá napokon presadila, že sa Slovensko zaradilo tam, kam podľa nej patrí – k štátom EÚ a NATO. Čaputová si tiež myslí, že Kováč má na tom mimoriadne zásluhy.

Čaputová zdôraznila, že Kováča si bude verejnosť pamätať ako skutočného štátnika. Pamätný je podľa prezidentky jeho výrok: „Nechcem veriť, že keď urobíte morálne nevyhnutný skutok, že to môže byť skutok negatívny.“ Aj tento výrok je pre ňu dôkazom, že bol politikom morálne nevyhnutných skutkov. „Môžeme byť na jeho odkaz hrdí a vážiť si ho,“ uzavrela.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info