fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

AKTUÁLNE: Koronavírusom sa nakazilo v bánoveckej firme až 12 ľudí (aktualizácia)

kapitán
MIMORIADNA SPRÁVA

Novým ohniskom koronavírusu je firma v Bánovciach nad Bebravou.

Novým koronavírusom sa nakazilo až 12 ľudí v jednej firme. Ako informuje portál tvnoviny.sk, ide o spoločnosť KOVYT.

Hygienici tu potvrdili pozitívne testy zamestnancov počas uplynulých dní. „Firmu, ktorá zamestnáva stovky ľudí hygienci zatvorili a zamestnanci skončili v karanténe,“ píše portál.

Firma Kovyt, spoločnosť s ručením obmedzením, sa od svojho vzniku v roku 1993 zaoberá kovovýrobou.

Aktualizácia 3.8. o 14.15. hod.:

„Ide o nové ohnisko nákazy z minulého týždňa. V súvislosti s lokálnou epidémiou sme otestovali približne 120 ľudí. Testovali sme všetkých stálych zamestnancov, ktorých je 110, ako i živnostníkov,“ povedala regionálna hygienička Ľudmila Bučková.

SaS je za zrušenie volebného moratória, podľa Sme rodina v praxi nemá zmysel

Hygienici podľa nej zatiaľ nedokážu presne určiť, odkiaľ nákaza prišla. „Všetkým zamestnancom sme nariadili karanténu, a to do doby ďalšieho negatívneho testovania. Závod je tak v súčasnosti zatvorený. Naďalej vyhľadávame kontakty pozitívne testovaných,“ priblížila.

V súvislosti so šírením nákazy novým koronavírusom sa v okrese a v meste sprísnili opatrenia. Tie už prijal krízový štáb v Bánovciach nad Bebravou. „Odporučili sme zakázať hromadné kultúrno-spoločenské akcie, aby sme minimalizovali sociálny kontakt. Zároveň sa zvýšila dezinfekcia na určitých miestach, kde je zvýšený počet ľudí. Apelovali sme i na podnikateľov, aby si neorganizovali voľnočasové akcie,“ dodala Bučková.

Opitý kamionista havaroval na R1, z miesta ušiel (foto)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info