HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Remišová posiela súpera na ministerstvo kultúry

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Súčasná vláda podľa Veroniky Remišovej (Za ľudí) nie je ideálna.

Po smrti štátneho tajomníka ministerstva kultúry Vladimíra Dolinaya si vie podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová na tomto poste predstaviť poslanca Miroslava Kollára.

„Bola by som veľmi rada, keby v jeho práci za našu stranu pokračoval odborne zdatný a v kultúre skúsený človek. Miroslav Kollár je na to ideálny kandidát a je to veľká príležitosť pomôcť kultúre a médiám na Slovensku. Nezávisle na výsledku snemu ho budem v tom veľmi podporovať,“ uviedla v rozhovore pre Topky.sk.

Práve M. Kollár je pritom jeden z jej protikandidátov v súboji o post predsedu strany na nadchádzajúcom sneme, ktorý bude 8. augusta. Ale Remišovej sa jeho vízia nepozdáva.

„Ja vidím stranu Za ľudí ako centristickú stranu, Miro Kollár chce presadzovať skôr silno liberálnu stranu, čo nie je vízia, s ktorou Andrej Kiska stranu zakladal. Navyše tento priestor si už delia viaceré strany,“ povedala.

Kiskovci sú nevybuchnutá mína

Kollár pritom vidí budúcnosť strany v stredopravej časti politického spektra. „Pokiaľ ide o možnosť pokračovania v koncepte stredovej strany s vlastnou identitou, ktorá cieli na všetkých, dnes už to vidím ako chiméru. Ak sme s týmto konceptom na čele s osobnosťou exprezidenta Andreja Kisku dosiahli 5,77 percenta, nevidím reálny dôvod domnievať sa, že s rovnakým konceptom bez Andreja Kisku získame nejaký výrazne lepší výsledok,“ ozrejmil koaličný poslanec.

Remišová ďalej v rozhovore pre Topky povedala, že strana odmieta „vybíjať energiu vo facebookových vojnách alebo odkazoch cez statusy“. „To neznamená, že keď sa nám niečo nepáči budeme ticho,“ dodala.

Stranu vníma ako centristickú. „Nechceme viesť kultúrne vojny, ale presadzovať potrebné zmeny a rozumne spravovať Slovensko,“ vyhlásila. Súčasná vláda podľa nej nie je ideálna, ale podľa prieskumov verejnej mienky by po voľbách nastala patová situácia, alebo by sa vrátil k moci Robert Fico s Petrom Pellegrinim.

Prezidentka Čaputová „prefackala“ premiéra Matoviča: „ekonomiku vníma optikou majiteľa regionálnej firmy z Trnavy“

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info