HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

Porušil zákaz viesť motorové vozidlá, havaroval a odmietol sa podrobiť dychovej skúške na alkohol (foto)

Zdroj: Facebook KRPZKE

Obvineniu z prečinov marenia výkonu úradného rozhodnutia a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 37-ročný muž z okresu Rožňava. Porušil zákaz viesť motorové vozidlá všetkých druhov, havaroval a odmietol sa podrobiť dychovej skúške na alkohol.

Ako informovala košická krajská polícia na sociálnej sieti, ešte vo štvrtok 30 minút pred polnocou sa policajná hliadka so zapnutým výstražným a zvukovým znamením snažila zastaviť motorové vozidlo v obci Rochovce (okr. Rožňava), pričom vodič nereagoval a s vozidlom unikal.

V miernej pravotočivej zákrute nezvládol riadenie, prešiel do protismeru, kde odlomil zábradlie betónového mosta, napriek tomu však pokračoval v jazde. Asi ho zastavila ‚vyššia moc‘ po tom, ako narazil do oplotenia kostola. Vtedy ‚hrdina‘ spoza volantu vyskočil z auta a dal sa zbabelo na útek.

Preskočil oplotenie kostola a vbehol najprv do kríkov a potom aj do potoka. Keď už pozeral priamo do očí mužov zákona, jeho hrdinstvo pominulo,“ píše polícia na sociálnej sieti. Dychovej skúške sa odmietol podrobiť a následne aj odberu biologického materiálu. Napokon vyšlo najavo, že má zadržaný vodičský preukaz a súdom uložený zákaz viesť motorové vozidlá všetkých druhov na doživotie.“

Zdroj: Facebook KRPZKE

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info