HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

OĽaNO si z ľudí robí srandu, píše Ľuboš Blaha

blaha
Ľuboš Blaha mal dnes v parlamente opäť kritické vystúpenie smerom ku koalícii. FOTO TASR - Martin Baumann

„Kyselica iba potvrdzuje, na akej ideológii je postavené celé OĽaNO – v skratke, podviedli sme vás, zvykajte si,“ hodnotí poslanec Smeru politickú situáciu.

V Matovičovom hnutí zjavne vyhlásili vnútrostranícke preteky o to, kto dokáže urobiť arogantnejšiu tlačovku. „Dnes sa do sútaže zapojil Lukáš Kyselica. A predviedol majstrovský výkon. Na stupni víťazov už naveky ostane premiér Matovič s jeho detinskou obhajobou svojej diplomovky, pamätáte – áno, skutok sa stal, no a čo, veď okrem toho som aj prekročil rýchlosť,“ napísal na sociálnej sieti poslanec Smeru Ľuboš Blaha.

Kyselica bol dnes členom brannobezpečnostného výboru vysvetľovať svoje pôsobenie vo vojenskom spravodajstve. „On ako tajný agent zvolal v parlamente tlačovku a očividne sa chcel s novinármi porozprávať o tom, či má radšej jahodovú alebo punčovú. OĽaNO si z ľudí proste robí srandu,“ uvádza ďalej Blaha.

Vláda má nebezpečnú ústavnú väčšinu, dokáže s krajinou robiť,čo chce, tvrdí Pellegrini

Podľa neho Kyselica iba potvrdzuje na akej ideológii je postavené celé OĽaNO – „v skratke, podviedli sme vás, zvykajte si.“ Blaha ďalej tvrdí, že k moci sa politickým podvodom dostali úplní amatéri, ktorí chcú do najvyšších bezpečnostných zložiek nasadiť svojich „našich ľudí“, aby prenasledovali opozíciu, kriminalizovali politikov za ich názory a špehovali občanov.

„Každý deň nejaký škandál. Zoberte si Majského. Chlap, čo podviedol masy ľudí, ide sedieť a chlap, čo s ním v čase jeho podvodov robil luxusný biznis s pozemkami, sa stane predsedom vlády,“ uviedol ďalej na sociálnej sieti poslanec.

Kritizoval aj to, že Slovensko si neuplatní predkupné právo na nákup 49 percent akcií spoločnosti Východoslovenská energetika (VSE) Holding, a.s. „Medzitým minister Sulík odovzdáva do zahraničia strategický národný majetok a vláda oberá seniorov o dôchodky. Deťom berú obedy zadarmo a bankám dávajú milióny. Popri tom zadlžujú Slovensko, berú ľuďom prácu a znižujú minimálnu mzdu,“ uviedol Blaha.

Ruskí a americkí vedci sa zaviazali spoločne bojovať proti Covid-19

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info