HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

Na mol opitý motorkár jazdil v Liešťanoch s pozitívnym testom na koronavírus

Foto - facebook - Polícia Sr - Trenčianský kraj

Muž s potvrdeným pozitívnym testom na COVID-19 mal byť v karanténe, namiesto toho spadol pod vplyvom alkoholu z motorky.

Obvinenie z trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby hrozí 20-ročnému mužovi, ktorý jazdil na motorke v Liešťanoch v okrese Prievidza napriek tomu, že mal nariadenú karanténu. Motocyklista bol navyše pod vplyvom alkoholu, informovala v piatok polícia na svojej stránke na sociálnej sieti.

„Na linku 158 prijali trenčianski policajti oznámenie, že na konci obce Liešťany spadol motocyklista. Po príchode na miesto policajti muža podrobili dychovej skúške na zistenie alkoholu, výsledok merania na displeji ukázal 2,6 promile,“ uviedli policajti.

Zraneniam podľahla aj manželka štátneho tajomníka V. Dolinaya

Ďalšie preverovanie podľa nich preukázalo, že muž mal v tom čase potvrdený pozitívny test na COVID-19 a mal dodržiavať karanténne opatrenie.

„Prípad je aktuálne v štádiu objasňovania. Za nedodržanie nariadenej karantény Regionálny úrad verejného zdravotníctva Prievidza 20-ročnému mužovi uložil najvyššiu možnú pokutu vo výške 1659 eur. Nevyhne sa však aj ďalšiemu vyšetrovaniu zo strany polície. Tá v súvislosti s nedodržaním povinnej karantény preveruje podozrenie zo spáchania trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby,“ dodali.

Britský reper dostal za brutálne znásilnenia 24 rokov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info