HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

KAUZA: Súd zrušil rozhodnutie MPSVR o odobratí akreditácie Čistému dňu

Pre kauzu Čistý deň čelil v parlamente odvolávaniu vtedajší minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR sa bude opätovne zaoberať akreditáciou pre resocializačné centrum Čistý deň, kde došlo k sexuálnemu zneužívaniu.

Rezort pre TASR potvrdil, že Krajský súd v Trnave zrušil rozhodnutie ministra o zrušení akreditácie a ministerstvu vrátil záležitosť na ďalšie konanie.

„Po doručení písomného vyhotovenia rozsudku a oboznámením sa s ním, MPSVR SR zváži, aké právne kroky podnikne,“ informovala hovorkyňa rezortu Veronika Husárová. Resocializačné zariadenie Čistý deň v Galante sa venovalo mládeži s problémom závislostí, v súvislosti s ním sa však objavili podozrenia na týranie chovancov. Tie sa nepotvrdili, vyšetrovanie však preukázalo, že v zriadení došlo k sexuálnemu zneužívaniu.

Medzitým prišlo rozhodnutie o zrušení akreditácie. Na mieste resocializačného zariadenia sa Trnavský samosprávny kraj rozhodol prevádzkovať centrum sociálnych služieb, s neziskovou organizáciou sa však sporil o jeden z objektov, ktoré Čistý deň využíval.

O tom, že súd vrátil konanie v prípade zrušenia akreditácie pre Čistý deň, hovoril v piatok pri svojej záverečnej reči aj Marian K., obžalovaný v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

OĽaNO si z ľudí robí srandu, píše Ľuboš Blaha

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info