HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

AKTUÁLNE: V Spišskej Novej Vsi sa prepadol most (foto) (aktualizácia)

Foto: Facebook - Polícia Slovenskej republiky

Na moste sa v čase tragédie mala nachádzať jedna osoba.

V piatok v ranných hodinách, približne okolo 04:30 hod., sa v Spišskej Novej Vsi na ul. Starosaskej prepadol chodníkový most pre chodcov a cyklistov. Podľa prvotných informácií sa na moste mala nachádzať jedna osoba. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Aktualizované 31.7. o 13.18 hod.:

Ako agentúru SITA informoval Tomáš Repčiak zo spišskonovoveského mestského úradu, žena utrpela odreninu členka.

Mesto Spišská Nová Ves v súvislosti pádom mosta vyhlásilo mimoriadnu situáciu a zvolalo zasadnutie krízového štábu. Prvým krokom bolo zabezpečenie miesta príslušníkmi Hasičského záchranného zboru, Policajného zboru a mestskej polície na zabránenie ďalšej ujmy na zdraví a majetku obyvateľov mesta. O situácii bol informovaný správca vodného toku – Povodie Bodvy a Hornádu.

Zomrel herec Josef Nedorost, známy z filmu Bony a klid

„Požiadali sme o spracovanie statického posudku príčin havárie a technologického postupu s cieľom získať návrh na odstránenie spadnutého mosta. Až po spracovaní tejto expertízy sa budeme môcť vyjadriť k príčine vzniku havárie. Na základe výsledku posudku pristúpime k identifikácii technických stavov ostatných mostov,“ uviedol primátor mesta Pavol Bečarik a zároveň požiadal občanov o rešpektovanie zmien dopravnej situácie a dočasného dopravného značenia, a akceptovanie presmerovania pešieho koridoru na náhradnú trasu.

„Všetkým je nám ľúto, že došlo, našťastie, len k ľahkému zraneniu obyvateľky mesta. Šťastím v nešťastí je, že k udalosti došlo v skorých ranných hodinách, keď je výrazne nižší pohyb chodcov. Je to pre nás mementom, aby sme našu pozornosť prioritne upriamili na bezpečnosť obyvateľov Spišskej Novej Vsi pri pohybe po verejných priestranstvách,“ dodal primátor Bečarik.

Jej milostný pomer vyzradil poštár: Vondráčková má mať milenca z brandže!

Po spoločenských zmenách v roku 1990 mesto prevzalo od štátu (Okresná správa ciest) všetky mosty a lávky na svojom území bez akejkoľvek príslušnej technickej dokumentácie. Postupne zabezpečilo vo vlastnej réžii spracovanie technickej dokumentácie, takzvaných mostných listov, a diagnostiku ich stavu. Na základe výsledkov zabezpečovalo postupné odstraňovanie závad na mostných telesách. Na predmetnom moste v minulosti vymenili povrch časti mosta a izoláciu.

Aj táto havária potvrdzuje dlhodobý nepriaznivý technický stav mnohých mostných stavieb na Slovensku, ktoré po páde socializmu prešli do správy obcí, miest a krajov bez finančného krytia nákladov na ich údržbu a prípadnú rozsiahlu rekonštrukciu.

Mesto Spišská Nová Ves i napriek tomu v minulom období zabezpečilo výstavbu nových mostov pri OC Tesco a Lidl, v mestskej časti Vyšný Hámor, v Novoveskej Hute na Kvetnej ulici, rekonštrukciu mosta na ulici Ing. O. Kožucha a lávky pri Panoráme. Po zrútení pôvodného mosta po záplavách v roku 2010 pri závode Embraco sa významne podieľalo na získaní štátnych zdrojov na výstavbu nového mosta.

Foto: Facebook – Polícia Slovenskej republiky

Linkový autobus havaroval pri Dobrej Vode (foto)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info