HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Toto sme chceli? Na horách i kúpaliskách sú davy ľudí (FOTO a VIDEO)

Čakanie na lanovku vo Vrátnej. Zdroj foto: Facebook (Malá Fatra)

Odborníci i známe osobnosti nabádali v súvislosti s pandémiou vyhnúť sa cestovaniu do zahraničia. Kvôli bezpečnosti a zníženiu rizika nákazy koronavírusom ľuďom odporúčali zostať doma. Hory aj aquaparky však už „praskajú vo švíkoch“.

Deti majú prázdniny, mnohé rodiny trávia oddychový čas spolu. Ak nechcú zostať sedieť doma tak, ako počas „korony“ a súčasne sa rozhodli necestovať do zahraničia, možnosti sú skôr obmedzené – príroda alebo domáce rezorty.

Podľa záberov zo sociálnych sietí sa však zdá, že Slovensko je nám počas letných mesiacov primalé. Hoci je množstvo dovolenkárov na meter štvorcový povážlivé, rúško a sociálne odstupy rieši len málokto.

Mladí Slováci si na dovolenku nepožičiavajú, radšej si chcú na ňu našetriť

„Nie je to už len počas víkendov, ale teraz to tu máme stále. Najhoršie na tom je, že turisti sú bezohľadní a nenosia rúška a je potrebné ich pri vstupe do interiéru na to upozorňovať. Niektorí sa rozčúlia, prečo im nedáme pokoj,“ povedala brigádnička Katka z potravín zo Starého Smokovca pre portál Plus jeden deň.

Viacerí ľudia sa v komentároch na Facebooku pýtajú, či je skutočne bezpečnejšie stráviť dovolenku síce na domácej pôde, ale v preplnených rezortoch, ako ísť napríklad do Chorvátska, kde môžu oddychovať na poloprázdnych plážach. Mnohí vo svojich vyjadrenia poukazujú tiež na to, že za víkend v Tatrách zaplatia toľko, ako za týždeň pri „slovenskom mori“.

Cesta na Rysy:

Záber z AuqaCity Poprad:

Čakanie na lanovku vo Vrátnej. Podobná situácia je aj pri vstupe do niektorých kúpalísk:

Pred termálnym kúpaliskom vo Veľkom Mederi:

Starý Smokovec, Vysoké Tatry – nástupná stanica pozemnej lanovky na Hrebienok

Týždňová dovolenka na Slovensku vyjde rodinu v priemere 1 300 eur

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info