fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Strana Hlas chce byť zaregistrovaná v polovici augusta

Na snímke Peter Pellegrini (uprostred) a členovia novovznikajúcej strany počas tlačovej konferencie, na ktorej predstavili názov novej strany v Bratislave 29. júna 2020. Bude sa volať Hlas - Sociálna demokracia. FOTO TASR - Michal Svítok

Vznikajúca strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) expremiéra Petra Pellegriniho chce byť zaregistrovaná v polovici augusta. V danom termíne by mala taktiež oznámiť celkový počet vyzbieraných podpisov potrebných na registráciu na ministerstve vnútra.

Agentúre SITA to potvrdil člen vznikajúcej strany a nezaradený poslanec Národnej rady SR (NR SR) Richard Raši. Zároveň nevylúčil, že sa v strane po ustanovujúcom sneme plánujú zaoberať otázkou zriadenia okresných predsedníctiev.

„Po celom Slovensku je obrovský záujem o podporu strany Hlas-SD. Podpisové hárky zbierame nielen my v teréne počas ,pelletónov´, ale ľudia nám ich spontánne posielajú aj do p.o.boxu. Na zber podpisov sme si dali približne mesiac a verím, že čo sa týka prvotnej podpory, budeme jednou z najúspešnejších strán v histórii Slovenska. Presné číslo zverejníme približne v polovici augusta, keď požiadame o registráciu,“ priblížil Raši.

Nezaradený poslanec ďalej ozrejmil, že v strane zatiaľ majú krajských koordinátorov, ktorí majú na starosti zber podpisov. Po ustanovujúcom sneme strany sa podľa neho zmenia na krajských predsedov. „Podľa počtu členov strany sa následne rozhodneme či a v ktorých regiónoch budeme mať aj svojich okresných predsedov,“ doplnil Raši.

Odborníci budú diskutovať o tom, či očkovanie proti COVID-19 bude povinné

Ambíciu vytvoriť predsedníctva strany Hlas – sociálna demokracia v jednotlivých okresoch agentúre SITA potvrdila aj hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. „Strana musí najskôr vzniknúť a až potom budeme riešiť všetky ďalšie štruktúry,“ dodala.

Pellegrini na tlačovej konferencii 17. júna vyhlásil, že k jeho novovznikajúcemu subjektu sa pridávajú poslanci parlamentu Richard Raši, Peter Žiga, Denisa Saková, Erik Tomáš, Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Róbert Puci a Ján Blcháč. Zároveň uviedol, že jeho nová politická strana bude bez sponzorov v pozadí a bude silno antifašistická.

K strane sa podľa jeho slov majú pridať aj ďalší poslanci NR SR, preto sa budú na septembrovej parlamentnej schôdzi uchádzať o vznik samostatného poslaneckého klubu a o predsednícke posty v niektorých výboroch parlamentu. V týchto dňoch cestujú členovia vznikajúcej strany Hlas-SD po celom Slovensku a v rámci akcie „Pelletón“ zbierajú podpisy potrebné na registráciu strany.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info