HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Kiskovci sú nevybuchnutá mína

Za ľudí kiska plagát mína
Fikcia / Fotomontáž (via Pixabay, Facebook)

Hlavne nech už „Zaľudia“ neškodia.

Podpredseda strany Za ľudí Michal Luciak už nahlas hovorí o možnej spolupráci s Pellegriniho stranou Hlas. A to ani nekandiduje na predsedu. Poslanec strany Za ľudí Ján Benčík otovrene hovorí, že pod vedením Veroniky Remišovej by sa zo strany teoreticky mohlo stať druhé OĽaNO. A zároveň podľa neho nie je Matovič dobrý premiér.

Nevedno, či je to nejaká hromadná frustrácia, ktorá u kiskovcov nastala po opadnutí koronakrízy, dôsledok tepla, alebo len uvedomenie si, že bez svojho „šéfa“ sú stratení. Alebo ide o predvolebné vajatanie, keďže 8. augusta sa má v strane voliť nový predseda.

Každopádne takéto vyjadrenia od predstaviteľov koaličnej strany by čakal málokto. Najmä ak – aspoň oficiálne – Matovičovi a ďalším kumpánom držia chrbát. Lebo veď majú dve ministerstvá, idú zakladať štátnu IT firmu a riadia eurofondy, z ktorých môžu pohodlne, ak to nevybuchne, ešte tri a pol roka žiť.

Kiska klame, myslí si vyše polovica Slovákov

Je pritom jedno, či vyhrá Remišová, ktorá sa bratríčkuje s Matovičom, alebo ladý neskúsený a arogantný Šeliga. Alebo oportunistický Miroslav Kollár. Vždy si ponesú pečať svojho zakladateľa, ktorý sa síce oficiálne stiahol pre zdravotné problémy, ale pravda je zrejme úplne inde, lebo možno zasa rieši nejaké pozemky.

Tento, dúfajme jednorazový projekt, sa tak snáď zaradí k takým „velikánom“ politickej scény, ako bola Harabinova Vlasť, alebo Beblavého Spolu. Odžijú si niečo v parlamente, poprikyvujú Matovičovi k jeho perverznostiam, odsajú zo štátneho rozpočtu čo sa dá a poďakujú Kiskovi za príležitosť. A či sa spoja s Progresívnym Slovenskom alebo Pellegriniho Hlasom, je úplne jedno. Hlavne nech už neškodia.

Čítajte s porozumením: Matoviča si nedáme!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info