Príklad z Myjavy ukázal, že slivovicou sa COVID-19 poraziť nedá, myslí si J. Hrabko
29 | 07 | 2020 I Peter Haluza, TASR

Odvolávanie premiéra bolo kino, Remišová ukázala politickú slabosť, komentuje publicista Juraj Hrabko.


Epidémiu nového koronavírusu nemá zmysel deliť na prvú, druhú či ďalšie vlny, vírus tu jednoducho stále je a kvantita nakazených podľa publicistu Juraja Hrabka stúpa alebo klesá podľa toho, nakoľko účinné sú opatrenia na obmedzenie jeho šírenia.

„Príklad z Myjavy jasne ukázal, že slivovicou sa COVID-19 poraziť nedá. Čítal som štatistiku, podľa ktorej je až 60 percent nositeľov víru bez príznakov a roznášajú ho bez toho, že by o tom vedeli. V tom je ten vírus zákernejší ako chrípka,“ povedal Hrabko v diskusii na Tablet.tv.

V Myjave stúpa počet nakazených novým koronavírusom, ktorý sa rozšíril po rodinnej oslave v neďalekej obci Poriadie. "V súvislosti s epidémiou, ktorá v okrese vznikla, máme už 22 pozitívnych prípadov, ktoré sú aj mimo okresu Myjava a niekoľko desiatok kontaktov týchto prípadov, ktoré sa ďalej došetrujú," uviedla 28. júla pre TASR riaditeľka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne Ľudmila Bučková.

Na Slovensku sa má zrušiť súkromná výroba destilátov!
Domáce pálenice majú skončiť, daniari považujú náklady na kontrolu za finančne neefektívne. Čítať ďalej
29 | 07 | 2020 | TASR


„Príklad z Myjavy ukázal, ktoré veci nám nepomáhajú – rôzne festivaly, oslavy, proste tam, kde je veľké zhromaždenie ľudí z rôznych končín sveta,“ konštatuje Hrabko. Na rodinnú oslavu priniesol podľa medializovaných informácií nákazu človek pozitívny na COVID-19 z Českej republiky. „Bolo jasné, že ľudia v lete poľavia v opatrnosti a najmä, nielen svet, ale aj Európa sa rozcestuje. V tom je najväčšie riziko aj pre Slovensko,“ reagoval Hrabko.
Odvolávanie premiéra bolo kino

Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) bol 24. júla po prvýkrát vystavený parlamentnému hlasovaniu o nedôvere. Opozičný návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi podporilo v Národnej rade SR iba 47 zo 125 prítomných poslancov.

Premiér čelil odvolávaniu pre kauzu jeho diplomovej práce, ale aj pre jeho pôsobenie v kresle premiéra a ešte pred otvorením schôdze avizoval, že v prípade vyslovenia nedôvery odíde z politiky bez toho, že by to ovplyvnilo zloženie vládnej koalície. Poslancov vyzval, aby hlasovali slobodne, podľa svojho svedomia.

„To bolo kino. Igorovi Matovičovi sa to z viacerých príčin ľahko hovorilo, jedna z nich je, že to povedal po rokovaní koaličnej rady, na ktorej odznelo, že nikto nebude hlasovať za pád vlastnej vlády. Že nikto nevysloví premiérovi nedôveru. Bola to istým spôsobom legitimizácia podvodu. Lebo ak niekto zdôrazňuje, že poslanci môžu hlasovať slobodne, môže to znamenať, že v iných prípadoch tak nehlasujú,“ reagoval Hrabko.

 

Koaliční poslanci sa nezhodujú, či by mal Kyselica pôsobiť v parlamente
„Pokiaľ akceptujeme, že je v poriadku, aby sa príslušníci tajnej služby angažovali v politických stranách, tak posúvame tú čiaru tak ďaleko, že sa budeme časom pýtať, či sme ešte naďalej štandardnou demokratickou krajinou,“ myslí si Miroslav Kollár... Čítať ďalej
29 | 07 | 2020 | SITA

Remišová ukázala politickú slabosť

Ak sa Veronike Remišovej (Za ľudí) nepodarí získať post predsedu strany, bude sa uchádzať o pozíciu jej podpredsedu. Uviedla to v nedeľnej diskusnej relácii portálu TVnoviny.sk.

„Podľa môjho názoru Veronika Remišová ukázala politickú slabosť, keď ustúpila napriek tomu, že má podporu niektorých regionálnych organizácií, aj otca – zakladateľa strany,“ reagoval Hrabko na ochotu Remišovej akceptovať aj nižšiu stranícku funkciu. „Ak by nebola zvolená, bolo by to politické zaucho Andrejovi Kiskovi,“ dodal.
Radšej odísť z tajnej služby

Štátny tajomník MV SR a bývalý šéf tímu Gorila Lukáš Kyselica odchádza na vlastnú žiadosť zo svojej funkcie. Podľa medializovaných informácií kandidoval do parlamentu ako tajný príslušník Vojenského spravodajstva.

„Nikto nemohol pánovi Kyselicovi zakázať kandidovať, má tak pasívne, ako aj aktívne volebné právo. Vyplýva mu to priamo z ústavy. Druhá vec je, či sa môžu pracovníci tajných služieb politicky angažovať. Ak sa politicky angažujete, máte odísť z tajnej služby,“ konštatoval Hrabko.

SNS chce iniciovať referendum za predčasné parlamentné voľby
Mimoparlamentná SNS chce iniciovať referendum za predčasné voľby do Národnej rady (NR) SR v roku 2021. Čítať ďalej
29 | 07 | 2020 | SITA