HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Polícia stále vyšetruje zneužitie právomoci pri Mečiarových amnestiách

Zdroj: TASR

Polícia stále vyšetruje prípad zneužitia právomoci verejného činiteľa v súvislosti s amnestiami expremiéra Vladimíra Mečiara, ktoré udelil po únose Michala Kováča mladšieho. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

„Vyšetrovateľ naďalej vykonáva potrebné úkony, ktoré v súčasnosti nie je možné konkretizovať s prihliadnutím na štádium trestného konania, ako aj z dôvodu, aby nedošlo k ich zmareniu. Hneď ako to procesná situácia vo vyšetrovaní umožní, budeme verejnosť o prípade informovať,“ uviedla hovorkyňa.

Vyšetrovateľ obnovil trestné stíhanie pre zneužitie právomoci v kauze amnestií ešte v januári. Tak ako vtedy, ani v utorok polícia neodpovedala, či bol vo veci vypovedať aj samotný expremiér Mečiar. Vyšetrovanie zneužitia právomoci verejného činiteľa pri amnestiách bolo obnovené po tom, ako sa generálna prokuratúra nestotožnila s uznesením vyšetrovateľa, ktorý v lete minulého roku trestné stíhanie zastavil.

Podozrenie pre zneužitie právomoci verejného činiteľa pramenilo z udelenia amnestií v kauze únosu prezidentovho syna Michala Kováča ml. v roku 1995. Na tento skutok udelil Mečiar svojho času amnestie, ktoré boli v roku 2017 zrušené.

AKTUÁLNE: Lukáš Kyselica sa rozhodol odísť z postu štátneho tajomníka (aktualizácia)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info