fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na hraniciach zadržali trojicu cudzincov z Ukrajiny a Kazachstanu

Hraničné pásmo. FOTO:TASR

Trojicu cudzincov zadržali v ostatných dňoch príslušníci hraničnej a cudzineckej polície zo Sobraniec pri nepovolenom prekročení slovenských hraníc. Išlo o dvoch Ukrajincov a štátneho príslušníka Kazachstanu. Agentúru SITA o tom informovala Agnesa Kopernická z Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície v Sobranciach.

Vo štvrtok 23. júla v nočných hodinách v lesnom poraste v katastrálnom území obce Ubľa v okrese Snina kontrolovali a následne za účelom zistenia totožnosti predviedli sobraneckí policajti štátneho príslušníka Ukrajiny. „Lustráciou v informačných systémoch ministerstva vnútra bolo zistené, že cudzinec bol v roku 2019 z územia SR administratívne vyhostený s určením zákazu vstupu na dobu troch rokov. Svojím konaním sa tak dopustil marenia výkonu úradného rozhodnutiam,“ informovala Kopernická.

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Humennom ho následne uznal vinným z uvedeného prečinu a uložil mu trest vyhostenia z územia Slovenska na dobu troch rokov. „Výkon trestu vyhostenia bol zabezpečený dňa 27. júla v popoludňajších hodinách,“ dodala.

Polícia už obvinila mladíka za krvavý útok na členov rodiny

Hraniční policajti z Maťovských Vojkoviec zasahovali v sobotu 25. júla v blízkosti vonkajšej hranice v katastrálnom území obce Ruská v okrese Michalovce, kde kamery nasnímali štátneho príslušníka Ukrajiny bez cestovného dokladu krátko po jeho neoprávnenom prekročení hranice z Ukrajiny na Slovenska. Muža následne predviedli na oddelenie, kde uviedol, že sa na Slovensko dostal omylom počas zbierania húb. „V pondelok 27. júla sa podrobil testu na ochorenie COVID-19 a nachádza sa v miestnosti pre dočasne predvedených a zaistených cudzincov,“ informovala Kopernická.

V nedeľu 26. júla kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly z Uble na hraničnom priechode na výstupe zo Slovenska štátneho príslušníka Kazachstanu bez cestovného dokladu. „Cudzinec sa na našom území zdržiaval neoprávnene bez povolenia príslušných orgánov. V súlade so zákonom o pobyte cudzincov bol zaistený za účelom administratívneho vyhostenia s určením zákazu vstupu na územie SR a ostatných členských štátov na dobu piatich rokov,“ uviedla hovorkyňa. Dodala, že na základe rozhodnutia regionálneho hygienika ministerstva vnútra ho policajti eskortovali do Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Sečovce, kde bol umiestnený do karanténnej miestnosti.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info