fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Andreja Danka chce na čele SNS nahradiť aj syn Jána Slotu

Andrej Danko. FOTO TASR - Jakub Kotian

Pavla Slotu na post šéfa strany navrhla Okresná rada SNS v Žiline.

Na čelo Slovenskej národnej strany (SNS) by chcel na septembrovom sneme kandidovať aj syn bývalého predsedu Jána Slotu. Problém však je, že aktuálne nie je členom strany, píšu Hospodárske noviny.

Pavol Slota „zahodil“ stranícku knižku po tom, ako vylúčili zo strany jeho otca. Aj tak ho ale na post šéfa strany navrhla Okresná rada SNS v Žiline. Jeho prihláška do strany sa ale vraj mala „zaseknúť“ na predsedníctve. „Ide mi o záchranu strany. Budem bojovať až do konca,“ potvrdil však pre HN Pavol Slota.

Andrej Danko vypovedá na NAKA, môže ísť o kauzu Dobytkár (aktualizácia)

SNS sa momentálne po vypadnutí z parlamentu zmieta vo vnútrostraníckych problémoch. Kandidatúru na post predsedu zatiaľ nepotvrdil ani doterajší predseda Andrej Danko.

„Nevyjadrím sa k týmto veciam, kým si nevypočujem zástupcov každého okresu,“ povedal Danko. Dodal, že zatiaľ sa so všetkými nestretol. Zdôraznil, že sa vyjadrí, až keď obíde všetky okresné rady. Zároveň vidí priestor aj na spoluprácu národných síl.

S jeho opätovnou kandidatúrou má problém Anton Hrnko, ktorý mu odkázal, že s ním na čele SNS skončí. Hrnko preto preferuje Radovana Baláža. SNS by si mala voliť predsedu na sneme 12. septembra.

Andrej Danko hľadá vnútorný pokoj

 

 

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info