HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Mesto Myjava prijalo po zasadnutí krízového štábu viaceré opatrenia

Ilustračné foto: shutterstock

Myjava odporúča prevádzkovateľom reštauračných, pohostinských zariadení a barov zvážiť skrátenie prevádzkových hodín do 21.00 h, či obmedziť organizovanie posedení a osláv.

Na základe rokovania krízového štábu a porady s predstaviteľmi organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta prijalo mesto Myjava v záujme preventívnej ochrany obyvateľstva pred ochorením COVID-19 s okamžitou platnosťou viacero opatrení. Informoval o tom primátor Pavel Halabrín.

V meste uzavreli všetky kultúrne, športové a voľnočasové zariadenia pre verejnosť a zakázali sa akékoľvek podujatia a súťaže. Zrušili sa všetky kurzy, výlety, exkurzie i výmenné pobyty pripravované na toto obdobie. „Zamestnanci týchto zariadení budú počas uzávery čerpať pracovné voľno s náhradou mzdy z dôvodu prekážky na strane zamestnávateľa,“ uviedol primátor.

Hygienici pokračujú v analýzach prípadov, vo všetkých vekových skupinách muži chorobnosťou prevyšujú ženy

V mestskej turistickej ubytovni, slobodárni a v zariadení sociálnych služieb Nezábudka musia zodpovední pracovníci zabezpečiť trvalé vykonávanie dezinfekčných a hygienických opatrení, zvýšiť opatrenia na osobnú hygienu a obmedziť vstup neubytovaných občanov.

„Konateľom Správy majetku mesta Myjava ukladám povinnosť zabezpečiť pravidelnú dezinfekciu a hygienickú očistu mestských WC, autobusových zastávok, odpadových košov, lavičiek, detských ihrísk a priestorov Domu smútku,“ informoval Halabrín. Obmedzenia sa dotknú aj konania pohrebných obradov.

Mesto odporúča prevádzkovateľom reštauračných, pohostinských zariadení a barov zvážiť skrátenie prevádzkových hodín do 21.00 h, či obmedziť organizovanie posedení a osláv. Všetky opatrenia platia predbežne do 3. augusta.

Vedenie univerzity vyhlásilo, že Matovičova diplomovka nespĺňa kritériá na diplomovú prácu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info