fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V sobotu na Slovensku vyšetrenia odhalili 38 infikovaných koronavirusom

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

V sobotu pribudlo 38 infikovaných koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo 2 179 ľudí. Uplynulý deň urobili laboratóriá 767 testov, spolu otestovali vyše 253-tisíc vzoriek. V sobotu nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečilo sa 12 ďalších pacientov. Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak stúpol na 1 589.

Počet hospitalizovaných pacientov podľa korona.gov.sk zostal na čísle 21. U 12 z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii nikto. Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 31. Na Slovensku je aktuálne 562 aktívnych prípadov koronavírusu.

Po sobotnom testovaní pribudli zhodne po jednom prípade v okresoch Pezinok, Malacky, Bánovce nad Bebravou, Vranov nad Topľou a Stropkov. V okrese Košice evidujú dva prípady a v okrese Sabinov päť. Po šesť nových infikovaných zhodne evidujú v okrese Bratislava a Prievidza. Najviac prípadov zaznamenali v okrese Prešov. V danom okrese pribudlo 14 nových prípadov.

Myjava zatvorila kúpalisko a zrušila športové a kultúrne aktivity

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info