HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Počet poberateľov sociálnych dávok na Slovensku v júni vzrástol

Mnohí podnikatelia a živnostníci sa pre nedostatočnú finančnú pomoc od štátu dostali na kolená, alebo úplne skrachovali. Ilustračný obrázok - SITA

Koronakríza zvyšuje počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku. Sociálne dávky dostalo v minulom mesiaci 63,4-tisíca osôb. Oproti máju ide o nárast o 1,5-tisíca ľudí. Medziročne sa počet poberateľov týchto dávok v júni znížil o 509.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny v júni celkovo odkázaných 141,5-tisíca osôb, čo je 2,59 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti máju stúpol o 0,05 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,07 percentuálneho bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal takmer 5,2-tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 13,13 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

Podvodníci sa na sociálnych sieťach pokúšajú získať čísla kreditných kariet

V okrese Rimavská Sobota bolo 9,7-tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 11,58 % z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v júni 9,94 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3,2-tisíca sociálne odkázaným osobám.

Najmenej sociálne odkázaných ľudí je už dlhodobo v bratislavských okresoch. Minulý mesiac bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,15 % po 0,23 % ich obyvateľov, čo predstavovalo od 93 osôb v okrese Bratislava I po 271 ľudí v okrese Bratislava II. Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo v hmotnej núdzi 0,16 % obyvateľov, teda 151 osôb.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info