fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Trump sľubuje, že nikdy nerozpustí políciu, pričom dodal, že vyšle „stovky“ policajtov do Chicaga

Donald Trump / TASR

Prezident Donald Trump ohlásil vyslanie „stoviek“ policajtov do Chicaga, ako súčasť federálneho zásahu proti násilným trestným činom v USA, pričom sa zaviazal, že „nikdy“ neprestane financovať políciu, informuje portál RT.

FBI, ministerstvo vnútornej bezpečnosti, americkí maršáli a ďalšie federálne agentúry vyšlú svoje jednotky do Chicaga. Prezident to oznámil s tým, že v tomto roku bolo v meste zabitých viac ako 400 ľudí a viac ako tisíc zranených pri streľbách.

„Nebudeme len stáť a pozerať sa na to,“ prehlásil Trump.

„Američania všetkých rás si zaslúžia žiť v bezpečí a aby sa už nikdy nestalo, že matka bude držať svoje mŕtve dieťa v náručí jednoducho preto, že politici odmietli urobiť to, čo je potrebné na zabezpečenie ich susedstva a ich mesta,“ dodal americký prezident.

Trump sa tiež zaviazal, že „nikdy nerozpustí políciu“, pričom najme ešte „väčšiu políciu“, aby „posilnil presadzovanie práva“.

Demokrati sa v USA pokúšajú zrušiť Trumpov zákaz cestovania, zrejme neuspejú

„Operation Legend“ je oddelenie ministerstva spravodlivosti pomenované po LeGend Taliferro, štvorročnom chlapcovi zavraždenom začiatkom tohto mesiaca v Missouri. Jeho rodina sa v stredu zúčastnila návštevy Bieleho domu.

Táto operácia sa pôvodne zameriavala na mesto Kansas City, odvtedy sa však rozšírila do Chicaga, Illinois a Albuquerque v Novom Mexiku. Generálny prokurátor William Barr ponúkol odmeny za informácie, ktoré by viedli k zatknutiu Taliferrovho vraha, ako aj tých, ktorí boli zabití pri nedávnych streľbách.

V posledných dvoch mesiacoch vo veľkých amerických mestách prudko vzrástli násilné trestné činy, pričom demonštranti pobúrení zabitím Georga Floyda v Minnesote požadovali „rozpustenie polície“.

Trump vyslal polovojenské jednotky na potlačenie protestov (video)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info