fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Slováci môžu cestovať do Spojeného kráľovstva bez nutnosti absolvovania karantény

Ilustračné foto: TASR/AP

Slovensko bude zaradené na zoznam bezpečných krajín pri cestách do Spojeného kráľovstva.

Slováci môžu cestovať do Spojeného kráľovstva bez nutnosti absolvovania karantény. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí. Opatrenie zatiaľ platí pre cesty do Anglicka. O jeho aplikovaní budú musieť rozhodnúť vlády iných štátov Spojeného kráľovstva.

„Slovensko bude zaradené na zoznam bezpečných krajín pri cestách do Spojeného kráľovstva,“ v telefonáte ministrovi zahraničných vecí Ivanovi Korčokovi (nom. SaS) to potvrdila britská ministerka pre Európu Wendy Morton. Znamená to, že pre cestujúcich zo Slovenska sa tak zruší povinnosť karantény po príchode do Veľkej Británie. Toto rozhodnutie vstúpi do platnosti v utorok 28. júla.

Hlad a túžba po vakcíne proti Covid-19 by mohla spustiť novú migračnú vlnu

Šéf slovenskej diplomacie rozhodnutie uvítal a vyzdvihol podrobnú a profesionálnu analýzu o vývoji pandémie na Slovensku, ktorú britskej strane poskytol hlavný hygienik Ján Mikas. „V tejto súvislosti sa plne potvrdilo, že ako na Slovensku, tak aj vo Veľkej Británii o zozname bezpečných krajín rozhodujú príslušné orgány verejného zdravia, ktoré ich pravidelne aktualizujú a vyhodnocujú dopad uvoľnenia hygienických režimov pri cestovaní z oboch krajín,“ uviedol tlačový odbor.

Opatrenie, podľa ktorého cestujúci zo Slovenska nemusia ísť do karantény, dnes vydalo britské ministerstvo dopravy, zatiaľ s platnosťou len pre cesty do Anglicka. Do nadobudnutia účinnosti opatrenia v utorok 28. júla sa očakáva, že rovnaké opatrenia zavedú aj vlády Škótska, Walesu a Severného Írska.

Simona Krainová sa stala terčom podvodníkov! Rovnakú skúsenosť má aj komička Evelyn

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info