fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V stredu pribudlo 31 nových prípadov ochorenia COVID-19 na Slovensku

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

V stredu pribudlo 31 pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo už 2 089 ľudí. V stredu urobili laboratóriá 2 251 testov, spolu vyhodnotili už 248,4-tisíca vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, ani sa nevyliečil ďalší pacient. Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, zostal na úrovni 1 556.

Ako informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej webovej stránke, počet hospitalizovaných pacientov zostáva 16. U desiatich z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii nikto. Sedemdňový kĺzavý medián dosahuje hodnotu 14.

Z pozitívne testovaných pochádza deväť z okresov Bratislavy, po troch z okresov Trenčín, Prievidza a Nové Mesto nad Váhom, po dvoch z okresov Banská Bystrica, Myjava a Malacky a po jednom pozitívnom prípade zaznamenali okresy Galanta, Revúca, Košice, Prešov, Žilina, Nitra a Zlaté Moravce. Je medzi nimi 20 mužov a 11 žien, sú vo veku od 2 do 89 rokov.

Na odvolávanie sa teším, koaliční poslanci môžu hlasovať slobodne, hovorí Matovič

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info