HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Tragická nehoda v Čechách: Po zrážke dodávky s vlakom zomreli dvaja ľudia

Ilustračné foto / Facebook (Východní Čechy)

Na českej železničnej doprave sa odohrala ďalšia zrážka. V utorok krátko pred piatou hodinou popoludní zmietol vlak v Rychnovsku osobný automobil. Železničné priecestie medzi Borohrádkem a Čiernou nad Orlicí bolo totiž nechránené. Na mieste zomrel vodič i spolujazdec. Cestujúcim vo vlaku sa nič nestalo.

V utorok popoludní došlo ku tragickej nehode v Českej republike, píše portál Extra. Osobný vlak, ktorý išiel zo smeru Hradec Králové, narazil do dodávky. Tú pred sebou tlačil približne 300 metrov. „Dnes sme o 16:45 prijali informáciu o zrážke autá s vlakom, ku ktorému došlo na nechránenom železničnom priecestí,“ uviedla policajná tlačová hovorkyňa Iva Kormošová.

Na ženu v Plzni zaútočil staford: Jej syn vytiahol zbraň a začal strielať (VIDEO)

Podľa informácií polície sa nehoda žiaľ nezaobišla bez strát na životoch. „V dodávke cestovali dve osoby, ktoré na mieste zomreli. Nikto z vlaku žiadne zranenia neutrpel. U rušňovodiča bol alkohol vylúčený dychovou skúškou,“ dodala Kormošová.

Škoda na vlaku bola vyčíslená na 15 000 eur a na osobnom automobile 7 000 eur. „Na základe premerania rozhľadu v predmetnom kvadrante sa zistilo, že rozhľadové pomery pre vodiča automobilu idúceho v danom smere, vyhoveli,“ objasnila Železničná inšpekcia. Presnú príčinu dopravnej nehody policajti ešte vyšetrujú.

V Čechách možno kvôli koronavírusu posunú voľby

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info