Rezort vnútra nateraz neuvažuje o znovuzavedení povinnej karantény
22 | 07 | 2020 I SITA

Ministerstvo vnútra (MV) nateraz neuvažuje o znovuzavedení povinnej karantény. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor MV. Preferovaným riešením je podľa rezortu domáca izolácia do vykonania testu na COVID-19. Ministerstvo tiež dodáva, že v prípade zhoršenia epidemiologickej situácie na Slovensku sa uprednostňujú opatrenia koncentrované na ohniská nákazy.


„O znovuzavedení povinnej izolácie v štátom určenom zariadení pre osoby prichádzajúce zo zahraničia sa v predvídateľnej budúcnosti neuvažuje,“ uvádza ministerstvo. Preferovaným riešením je podľa rezortu domáca izolácia do doby nevyhnutnej pre vykonanie testu na COVID-19, tak ako to platí v súčasnosti pre ľudí, ktorí sa vrátia z krajín neevidovaných na takzvanom zozname bezpečných štátov. MV tiež uvádza, že v prípade zhoršenia situácie, „sa preferujú lokalizované opatrenia, koncentrované na ohniská nákazy.“

Rezort vnútra vysvetľuje, že ak by prišlo k „závažnému zhoršeniu“ epidemiologickej situácie, môžu byť prijaté aj ďalšie opatrenia pre predchádzanie výskytu ochorenia. Ich podoba však má byť prispôsobená aktuálnej situácii. Tieto opatrenia majú vychádzať najmä zo Zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.

„V prípade nutnosti vyhlásenia núdzového stavu na území Slovenskej republiky môžu byť podporené opatreniami hospodárskej mobilizácie, tak aby boli vynaložené všetky dostupné prostriedky na zmiernenie následkov epidémie,“ reagoval rezort na otázky agentúry SITA, koľko lôžok je dostupných v prípade znovuzavedenia povinnej štátnej karantény. MV tiež uisťuje verejnosť, že v prípade akýchkoľvek zmien a opatrení bude verejnosť informovaná v dostatočnom predstihu.

Voľba nového šéfa prokuratúry sa môže oddialiť, podľa Kaliňáka na tom Smer-SD pracuje
Cieľom strany Smer je, aby sa kandidát na šéfa prokuratúry podľa zmenených pravidiel v parlamente nevolil. Čítať ďalej
22 | 07 | 2020 | SITA