HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Neúmyselný úmysel a logika plagiátorstva

Fikcia / Fotomontáž (via Shutterstock, SITA)

Každý, kto sa pri hlasovaní o Matovičovom odvolávaní nezúčastní, alebo zdrží, alebo bude hlasovať proti, bude len schvaľovať nemorálnosť a zlodejinu.

Ak sa cítite zahnaní do kúta, jednou z reakcií môže byť protiútok. V Matovičovom prípade je dôležité si uvedomiť, že v kúte je sám vlastnou vinou, lebo opajcoval väčšinu svojej diplomovky a teraz iba kope okolo seba, aby odohnal zlého ducha, ktorý ho v minulosti posadol, keď ju podpísal.

Útokmi na médiá, ktoré  sa iba snažili dopracovať k pravde, premiér dokázal, že nie je o nič lepší, ako ktorýkoľvek z jeho predchodcov, ktorí robili to isté. Všetko podľa neho bolo neúmyselné. A tak teraz „neúmyselne“ škodí sebe, hnutiu, vláde, koalícii a aj Slovensku.

Farizejsky vyzýval poslancov, aby  hlasovali o jeho odvolaní slobodne, aj keď koalícia už predtým oznámila, že ho neodvolá. Je to ako dohodnúť si vopred bezstrestnosť a potom vyzývať na svoje odsúdenie.

Útok na premiéra je podľa neho útokom na záujmy Slovenskej republiky. Lebo on je štát. Nuž, ak je to tak, Slovensko je na tom fatálne zle. Premiér sa priznal, že je zlodej, ale to nevadí. Možno by sme potom mohli zaviesť beztrestnosť na všetky zlodejiny, ktoré sa tu kedy stali, alebo stanú, lebo veď treba chrániť záujmy republiky. Ale pre všetkých.

Matovič provokuje a odvádza pozornosť lebo má strach, tvrdia odborníci

Lebo veď hádam premiér nie je z pohľadu vyvodenia zodpovednosti niečo viac, ako bežný občan. Alebo ak je, a koalícia mu to odkýve (ako v prípade Borisa Kollára, alebo predtým Andreja Danka), potom môžeme všetci slobodne kradnúť. Citácie alebo štátne hmotné rezervy, všetko jedno.

Veď aj ten Kičura to možno robil neúmyselne a doteraz netušil, že to nebolo v súlade s kostolným poriadkom. Možno tie príkazy o prevode na jeho účet podpisovala nejaká jeho kamarátka, rovnako ako tá, ktorá Matovičovi „naklepala“ diplomovku.

Nakoniec budú aj tak na vine médiá, lebo sa o to zaujímali. V čase, ktorý premiérovi nevyhovoval, a na tému, ktorá mu nevyhovovala tiež. Pozorne vo štvrtok sledujte hlasovanie parlamentu. Lebo každý, kto sa pri hlasovaní o Matovičovom odvolávaní nezúčastní, alebo zdrží, alebo bude hlasovať proti, bude len schvaľovať nemorálnosť a zlodejinu.

Bohatší uprednostňujú syntetické drogy, elity najmä kokaín, tvrdí Okruhlica

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info