fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Na ženu v Plzni zaútočil staford: Jej syn vytiahol zbraň a začal strielať (VIDEO)

Facebook (NoCompromise.House) / Snímka obrazovky: Redakcia HD

Útoku amerického stafordšírskeho teriéra na ženu zabránil jej syn so zbraňou. Zviera zoskočilo z plotu a vrhlo sa na chodkyňu, ktorá držala malého psa. Muž začal strieľať, aby útočiaceho psa zastrašil. Celý incident odohrávajúci sa v Plzni natočila kamera okoloidúceho vodiča, informuje portál Novinky.

Rodina bola na výlete, keď prechádzala okolo rodinných domov. Ako vidieť na videozázname, znenazdajky zoskočil z betónového plotu domu pes a okamžite sa vrhol na ženu. Sprevádzal ju jej syn a jeho rodina. Syn totiž pracuje u mestskej polície a mal so sebou legálne držanú strelnú zbraň.

Krajní nouze / Legi / útok psa

Velice aktuální případ "KRAJNÍ NOUZE" našeho kamaráda "Legiho" z plzeňského kraje. Velice pohotová reakce s dobře umístěným varovným výstřelem a věříme, že i rychlé uzavření ze strany PČR.Více k případu zde >>> https://www.krimi-plzen.cz/a/chranil-jsem-svoji-rodinu-uvedl-strelec/"Legi byl v neděli v Nebílovech na rodinné procházce s ženou, dětmi, i starší maminkou s pudlem přeskočil cizí staford plot a zaútočil na pudla a maminku, která upadla na zem. Legi neváhal, pokusil se útočícího psa zahnat kopem a jelikož to nestačilo, použil svoji legální střelnou zbraň a vystřelil varovný výstřel do bezpečného prostoru (trávník u zdi), aniž by ohrozil svoji rodinu nebo kohokoliv jiného. Pes se zalekl a utekl. Následně Martin pohotově zastavil svědky v autě (díky kameře máme výukové video), zavolal PČR a oznámil použití střelné zbraně – správně v režimu krajní nouze. Jelikož byl ohrožen nejen pudl, ale i zdraví maminky a nedošlo k žádné újmě (ani na stafordovi), byla dodržena zásada proporcionality KN a obrana byla v pořádku."Co vy? Byli byste taky takhle pohotoví?A jedna zajímavost, kolega nenosí náboj v komoře, protože slouží u MP též bez náboje v komoře.Respekt za pohotovost Martin Auterský (y)

Uverejnil používateľ NoCompromise.House Utorok 21. júla 2020

„Strelec najskôr skúšal mamičku kryť vlastným telom a stať medzi ňou a psom, následne odohnať psa kopom, a keď ani to nepomohlo, vytiahol zbraň, našiel bezpečné miesto, kam vystreliť, a vystrelil, aby nemusel psa zabíjať,“ uviedol pracovník firmy Kops, ktorá video poskytnuté strelcom zverejnila.

Streľba psa vystrašila a ten utiekol. Žena utrpela odreniny a drobné pomliaždeniny. Nikomu ďalšiemu sa nič nestalo. Incident trval niekoľko sekúnd a teraz sa ním zaoberá polícia.

„Zatiaľ prípad preverujeme v rovine priestupku, teda ako zodpovednosť majiteľa voľne pobehujúceho psa, tak oprávnenosť použitia zbrane,“ uviedla hovorkyňa českej polície Ivana Jelínková.

37 rokov sedel vo väzení za niečo, čo neurobil! Teraz je hviezdou Talentu a diváci šalejú (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info