HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na Slovensku v utorok pribudlo 37 prípadov ochorenia COVID-19

koronavirus covid
Anglickí a talianski vedci zistili, že človek po prekonaní koronavírusu má v sebe protilátky ešte minimálne deväť mesiacov. Ilustračný obrázok © Shutterstock

V utorok pribudlo 37 infikovaných koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo už 2 058 ľudí. Uplynulý deň urobili laboratóriá takmer 2 600 testov, spolu otestovali už vyše 246-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečilo sa 18 ďalších pacientov. Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak stúpol na 1 556.

Ako informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej webovej stránke, počet hospitalizovaných pacientov klesol na 16. U desiatich z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii nikto.

Írsko zruší povinnú 14-dňovú karanténu pre 15 krajín vrátane Slovenska

Po utorkovom testovaní pribudlo 12 prípadov nákazy koronavírusom v okrese Nitra. Sedem nakazených potvrdili v okrese Bratislava, po dvoch prípadoch evidujú v okresoch Prievidza, Bánovce nad Bebravou, Dunajská Streda, Banská Štiavnica a Žilina.

Zhodne po jednom novom infikovanom majú okresy Nové Mesto nad Váhom, Rimavská Sobota, Trenčín, Prešov, Nové Zámky, Pezinok, Komárno a Humenné. Je medzi nimi 26 mužov a 11 žien, sú vo veku od 10 do 76 rokov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info