HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Letná prestávka ministrov by mala trvať do 12. augusta

Na snímke sprava predseda vlády Igor Matovič, minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak a podpredseda vlády a minister financií SR Eduard Heger. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Ministri sa na riadnom rokovaní vlády opäť stretnú 12. augusta. „Prestávka v rokovaniach je naplánovaná od 22. júla do 11. augusta 2020. Vláda je však pripravená kedykoľvek zasadnúť v prípade, ak si to vyžiada situácia,“ informoval agentúru SITA tlačový odbor Úradu vlády Slovenskej republiky.

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky boli podľa harmonogramu schôdzí v prvý letný mesiac v parlamente dva rokovacie týždne, a to od 7. do 17. júla 2020.

Mimoriadne zasadnutie pre návrh na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády Igorovi Matovičovi (OĽaNO) sa uskutoční vo štvrtok. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) povedal, že spoločný návrh klubov poslancov strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a poslancov vznikajúcej strany Petra Pellegriniho Hlas – sociálna demokracia ešte nevidel.

Podnetom na odvolanie premiéra je kauza jeho diplomovej práce. Podľa Denníka N v nej odpísal dve knihy slovenských ekonómov a necitoval ich.

Lepšie čerpanie eurofondov by malo zabezpečiť zníženie byrokracie či silnejšie postavenie žúp

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info