HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Koalícia si podľa Borisa Kollára túto vládu rozbiť nedá

Sprava: Prezidentka Zuzana Čaputová, predseda NR SR Boris Kollár a predseda vlády SR Igor Matovič pred rodným domom M. R. Štefánika v obci Košariská pri príležitosti osláv 140. výročia narodenia generála Milana Rastislava Štefánika. Košariská, 21. júl 2020. Foto: SITA/Martin Medňanský

Predseda Národnej rady Boris Kollár (Sme rodina) zvolá schôdzu parlamentu, na ktorej bude premiér Igor Matovič (OĽaNO) čeliť návrhu na vyslovenie nedôvery, s vysokou pravdepodobnosťou ešte tento týždeň.

Povedal to s tým, že spoločný návrh klubov poslancov strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a poslancov vznikajúcej strany Petra Pellegriniho Hlas – sociálna demokracia ešte nevidel.

„Sme koalícia, a túto vládu si rozbiť nedáme,“ povedal o postoji koalície k tomuto návrhu po dnešných oslavách 140. výročia od narodenia generála Milana Rastislava Štefánika v Košariskách. Podnetom na odvolanie premiéra je kauza jeho diplomovej práce. Podľa Denníka N v nej odpísal dve knihy slovenských ekonómov a necitoval ich.

Na zvolanie schôdze je potrebných aspoň 30 podpisov. Smer-SD má 26 poslancov a Pellegriniho skupina 11 poslancov. Predseda parlamentu Boris Kollár má na zvolanie mimoriadnej schôdze sedem dní.

Dojem, ktorý Matovič zanechal v Bruseli, je podľa Fica čistá katastrofa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info