HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Vlastníka firmy z Poltárskych lesov s miliardovým majetkom hľadala polícia aj daňový úrad

Ilustračné foto: shutterstock

Miroslav Slezák vlastní podľa účtovných výkazov niekoľko firiem s účtovným majetkom vo výške stoviek miliárd eur. Po tom, ako jednu z jeho firiem poslal daňový úrad do konkurzu, začali vznikať ďalšie. 

Jednou zo Slezákových firiem bola aj Baracuda Amiz Club sídlica na samote v okrese Poltár, ktorej účtovný majetok bol vyčíslený na 96 miliárd eur. Konečnou užívateľkou výhod a zároveň konateľkou spoločnosti mala byť 90. ročná Slezákova matka Božena Slezáková. 

Slezák, ktorý daňový úrad presviedčal, že za firmou stoja akýsi Rusi, neskôr spoločnosť premenoval na KOVÁČ – Výroba kačičiek, píše Denník E a dodáva, že sám seba následne vyškrtol z pozície jej konateľa. Slezák mal urobiť viacero obdobných žartov a taktiež útočiť na ľudí, s ktorými prichádza do kontaktu. 

Podľa Denníka E sa ho už pokúša vypátrať ako daňový úrad tak aj polícia. Napriek tomu ale vo svojej činnosti pokračuje a naďalej mení názvy či sídla svojich firiem, či dokonca zakladá firmy nové. Takýmto spôsobom funguje už celé roky. 

Požiar v katedrále v Nantes vyšetrujú ako podpaľačstvo!

Napríklad medzi rokmi 2009 až 2012 si dve firmy, v ktorých bol Slezák spolumajiteľom a konateľom, napísali tržby vo výške 1,8 miliardy eur. Ide o viac peňazí ako pri najväčšej stavebnej firme na Slovensku Doprastav, porovnáva Denník E. 

Ďalšia Slezákova firma Albo-Gold mala v roku 2013 na daniach dlhovať 57 miliónov eur. Spolu s firmou C.LT.W. Finance, ktorá rovnako ako Albo-Gold neskôr zanikla, dlhovali firmy štátu dokopy viac ako 100 miliónov eur. Pri oboch firmách bolo zároveň otázne to, čím sa vlastne zaoberali. 

Denník E vysvetľuje, že Slezák na finančnú správu posiela podania, v ktorých si vymýšľa telefónne čísla a tak ho úradníci majú problém kontaktovať. Taktiež napríklad tvrdí, že firmu vlastnia bývalí agenti KGB. 

Obdobné klamstvá v účtovníctve by ale napokon mohli mať svoju dohru. Vyšetrovatelia by ich totiž mohli posúdiť ako trestný čin, hoci k daňovému podvodu nedošlo. Napriek tomu, že sa voči Slezákovi aktuálne žiadne trestné konanie nevedie, všetko by mohol zmeniť nový zákon, ktorý je už pripravovaný na rezorte financií. Predstavitelia firiem s pochybným účtovníctvom by mohli dostať zákaz viesť nové eseročky. 

Trump hodlá vylúčiť ilegálnych imigrantov zo sčítania ľudu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info