HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V Česku počet nových prípadov COVID-19 v piatok presiahol stovku, zomreli tri osoby

Ilustračné foto - TASR

V Česku v piatok pribudlo 130 potvrdených prípadov koronavírusového ochorenia COVID-19. Prírastok tak štvrtýkrát v rade presiahol stovku a bol podobný ako v predchádzajúcich dvoch dňoch; vo štvrtok pribudlo 137 nakazených, v stredu 134.

Doteraz sa od marca nakazilo v Česku 13.742 ľudí, vyliečilo sa ich 8725, obetí je 358. V krajine je aktuálne 4659 nakazených, vyplýva z údajov ministerstva zdravotníctva, informoval v sobotu ráno spravodajský webový portál iDNES.cz.

Po dvoch dňoch, keď si choroba v Česku nevyžiadala žiadnu obeť, zomreli v piatok na COVID-19 traja ľudia. U väčšiny nakazených má však choroba mierny priebeh. V piatok večer bolo s koronavírusom hospitalizovaných 145 ľudí, ťažký priebeh malo 22 z nich. Laboratóriá doteraz vykonali viac ako 614.000 testov.

Mali by ste odstrániť TikTok? Toto hovoria odborníci o aplikácii, ktorú chce Trump zakázať

Hygienici v piatok rozšírili protiepidemické opatrenia platné na Karvinsku na celý Moravskosliezsky kraj. V regióne pribúdajú ohniská nákazy a choroba sa šíri do rizikovej skupiny medzi ľudí starších ako 65 rokov. COVID-19 sa objavil napríklad v Mestskej nemocnici Ostrava, v detskom tábore v Štramberku alebo v rôznych podnikoch na Ostravsku, Novojičínsku i Frýdecko-Místecku.

Za posledných sedem dní pribudlo na Karvinsku na 100.000 obyvateľov približne 49 nakazených, čo je najviac zo všetkých regiónov Česka. V susednom Frýdecko-Místecku je to 29 nakazených na 100.000 obyvateľov.

V Moravskosliezskom kraji bolo od vypuknutia epidémie potvrdených 3942 prípadov ochorenia COVID-19. V Prahe bolo zaznamenaných 2736 prípadov a v stredných Čechách 1402. V najmenej zasiahnutom Juhočeskom kraji laboratóriá doteraz odhalili 220 chorých, nasleduje Vysočina s 237 prípadmi. Na COVID-19 zomrelo najviac ľudí v Prahe a najmenej v Zlínskom kraji.

Lucie Vondráčková a spevák Sámer Issa budú mať spolu „bábo“!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info