HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Vo Windsore prebehla súkromná svadba princeznej Beatrice

Na archívnej snímke z 31. augusta 2019 britská princezná Beatrice so svojím snúbencom Edoardom Mapellim Mozzim počas svadby Ellie Gouldingovej a Casparom Joplingom v Yorku. FOTO - TASR/AP

Kráľovná Alžbeta II. a ďalší členovia britskej kráľovskej rodiny sa v piatok zúčastnili na svadbe princeznej Beatrice, ktorá sa konala v areáli Windsorského zámku. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na hovorcu Buckinghamského paláca. 

Princezná Beatrice (31) je dcérou princa Andrewa, druhého najstaršieho syna kráľovnej Alžbety, ktorý je ôsmy v línii následníctva na britský trón. Za manžela si vzala 36-ročného britského developera Edoarda Mapelliho Mozziho.

Súkromný svadobný obrad prebehol v kaplnke kráľovskej rezidencie Royal Lodge, ktorá sa nachádza v parku obklopujúcom Windsorský zámok. Okrem Alžbety II. sa na sobáši zúčastnili aj jej manžel princ Philip a ďalší členovia najbližšej rodiny.

Covid-19 zdevastuje najchudobnejšie národy, ak západ nebude konať, varuje OSN

Obrad sprevádzali bezpečnostné opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu. Svadba mala pôvodne prebehnúť už 29. mája v londýnskom paláci St. James’s Palace, pre pandémiu však bola odložená na neskorší termín.

Piatkový sobáš nebol vopred ohlásený a kráľovská rodina bezprostredne nezverejnila ani zábery z jeho priebehu. Matkou princeznej Beatrice je Sarah, vojvodkyňa z Yorku, s ktorou sa princ Andrew v roku 1996 rozviedol. Obaja však napriek rozvodu udržiavajú dobré vzťahy. Ich mladšia dcéra Eugenie sa v roku 2018 vydala za britského obchodníka Jacka Brooksbanka.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info