HLAVNÝ DENNÍK
VÝBER SPRÁV ZAHRANIČIE

Ruská polícia prehľadala kancelárie opozičného lídra Navaľného

Ruská polícia vykonala razie v kanceláriách opozičného lídra Alexeja Navaľného 17. júla 2020 v Moskve. FOTO TASR/AP

Ruská polícia vykonala v piatok razie v kanceláriách opozičného lídra Alexeja Navaľného. Píše o tom agentúra AFP s tým, že kritici obviňujú Kremeľ zo stupňovania tlaku voči opozícii.  

Alexandr Golovač, právnik pracujúci pre Navaľného Fond boja proti korupcii (FBK), zverejnil na sociálnej sieti video policajtov prichádzajúcich do niekoľkých kancelárií na juhu Moskvy. Polícia Navaľného vypočula. Opozičný líder neskôr uviedol, že v rámci nového vyšetrovania má zákaz opustiť Moskvu. Navaľnyj je podozrivý zo zosmiešňovania veterána z druhej svetovej vojny.

Dodal, že úrady sa mu snažia zabrániť v cestovaní po Rusku pred septembrovými komunálnymi voľbami. Ruská polícia vykonáva razie v Navaľného kanceláriách pravidelne. V prezidentských voľbách v roku 2018 mu úrady zakázali kandidovať.

Čínske HDP v druhom štvrťroku vzrástlo o 3,2%

Začiatkom júla ruskí policajní vyšetrovatelia prehliadali byty viacerých kritikov politiky Kremľa, ktorí vyzývali svojich priaznivcov na protesty proti zotrvaniu prezidenta Vladimira Putina pri moci až do roku 2036. Podľa Navaľného sú bytové prehliadky novou formou zastrašovania opozície.

Tento týždeň polícia zadržala viac ako 150 ľudí, ktorí v Moskve pochodovali na protest proti najnovším ústavným zmenám.

Vedci použili superpočítač na výpočet atmosférických následkov pri veľkom náraze do planéty (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info