fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pri dopravných nehodách v TSK zomrelo za pol roka 15 ľudí, pri požiaroch štyria

Ilustračné foto: SITA/Marek Mrvič

V prvom polroku tohto roka absolvovali profesionálni hasiči v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) 1749 výjazdov, medziročne ich počet stúpol o 357 (25,65 percenta).

Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík. Hasiči v TSK vyrážali najčastejšie k technickým zásahom, ktorých v prvom polroku absolvovali 1083, čo je o 821-krát viac, ako v rovnakom období minulého roku. Pri dopravných nehodách zasahovali hasiči v TSK 359-krát, zomrelo pri nich 15 ľudí, 421 osôb utrpelo zranenia.

K požiarom vyrážali príslušníci HaZZ v TSK v 401 prípadoch. Pri požiaroch vznikla škoda viac ako 1,46 milióna eur, hasičom sa podarilo uchrániť hodnoty za takmer 8,63 milióna eur. Pri požiaroch zachránili 43 osôb, 15 sa zranilo a štyria ľudia následky požiarov neprežili.

Hasiči v kraji absolvovali tiež 149 ekologických zásahov, 46 cvičení a 43 výjazdov, po ktorých napokon zasahovať nemuseli. V 27 prípadoch vyrážali hasiči v TSK na základe planých poplachov.

Šéfovia prokuratúr si udelili lukratívne tisícové odmeny!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info