fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Po štyroch mesiacoch sa bude opäť lietať z Bratislavy do Veľkej Británie

Ilustračná snímka. FOTO - TASR/AP

Po štyroch mesiacoch od zákazu civilných letov je na Letisko M. R. Štefánika v Bratislave možné od pondelka 20. júla opäť priletieť z destinácií vo Veľkej Británii pravidelnými letmi.

Letecké spojenie obnovili po tom, ako bola Veľká Británia zaradená medzi tzv. zelené krajiny. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková. Po sprevádzkovaní pravidelných liniek z Veľkej Británie stúpne počet pravidelných letov z Letiska M. R. Štefánika zo súčasných 10 na 15.

Pribudnú linky z odletových miest Londýn – Stansted, Birmingham, Manchester, Edinburgh a Londýn – Luton. „Pre porovnanie, vlani v tomto období mohli cestujúci z Bratislavy využiť 49 pravidelných liniek,“ upozornila Ševčíková.

Sudcovia upozorňujú na možnú protiústavnosť konania vlády!

Lety do Londýna – Lutonu a z neho prevádzkuje z Bratislavy letecká spoločnosť Wizz Air, lety do ostatných britských destinácií zabezpečuje dopravca Ryanair. Od zimného letového poriadku (od konca októbra) by mala pribudnúť aj pravidelná linka z Bratislavy do destinácie Leeds – Bradford vo Veľkej Británii.

Prvý prílet z Veľkej Británie z Londýna – Lutonu do Bratislavy je naplánovaný v pondelok 20. júla o 15:50 s následným odletom do Londýna o 16:25. V utorok 21. júla o 6:30 odletia prví cestujúci do Londýna – Stanstedu. V stredu je plánovaný odlet do Manchesteru a vo štvrtok aj do Birminghamu a Edinburghu. Lety na obe londýnske letiská sú od augusta v pláne s frekvenciou 5-krát týždenne, do ostatných britských destinácií sa bude lietať dva razy do týždňa.

Poslanci Smeru-SD sú pripravení na odvolávanie Matoviča, tvrdí Fico

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info