HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Úseky R7 a D4 v dĺžke tridsať kilometrov odovzdajú do prevádzky v nedeľu 19. júla

Na snímke rýchlostná cesta R7 tesne pred dokončením a odovzdaním do užívania. Šamorín, 30. apríla 2020 FOTO TASR - Michal Svítok

Úseky rýchlostnej cesty R7 na trase Ketelec – Dunajská Lužná – Šamorín – Holice a úsek diaľnice D4 Ketelec – Rovinka v celkovej dĺžke takmer 30 kilometrov otvoria pre motoristov v nedeľu 19. júla.

Informovala o tom vo štvrtok spoločnosť D4R7 Construction, s. r. o., ako hlavný zhotoviteľ úsekov D4 a R7 v okolí Bratislavy v celkovej dĺžke 59 kilometrov v rámci PPP projektu.

„Dlho očakávaná rýchlostná cesta R7 bude v nedeľu odovzdaná do užívania slovenskej verejnosti. Na odovzdanie do prevádzky 29,7 km (25,2 km na R7 a 4,5 km na D4) s 22 mostmi a križovatkami v Rovinke, Dunajskej Lužnej a Šamoríne ostáva iba prestrihnúť pásku,“ uviedla D4R7 Construction.

„Rýchlostná cesta R7 prinesie rýchlejšie, bezpečnejšie a pohodlnejšie dochádzanie domov nielen pre ľudí žijúcich na Žitnom ostrove, ale aj pre tranzitnú dopravu,“ dodal zhotoviteľ. Na odovzdaní uvedených úsekov R7 a D4 do prevádzky sa zúčastní aj minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

V rámci PPP projektu sú vo výstavbe ešte úseky D4 Bratislava, Jarovce – Ketelec, Rovinka – Ivanka, sever – Rača a R7 Bratislava, Prievoz – Ketelec. Stavba D4 a R7 je v omeškaní, prvé úseky mali byť pôvodne hotové na jar a ďalšie v októbri tohto roka.

Elektronická forma teoretickej skúšky na vodičák sa má odložiť o rok

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info