HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

„Múdrosráč“

Predseda vlády SR Igor Matovič. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Dozvieme sa nakoniec, že má Matovič tiež niekde vilu ako Počiatek?

„…opozícia, rôzni múdrosráči a médiá vlastnené oligarchami nasadili voči nám tú najzákernejšiu politiku, akú len v mimoriadne ťažkej dobe nasadiť mohli,“ napísal pred tromi mesiacmi na svojom povestnom Facebooku premiér Igor Matovič.

Je nutné konštatovať, že ani občanom nebola dopriata ani chvíľa bez nejakej kauzy alebo prúseru, ktorý táto koalícia vytvorila. Tmelom všetkých týchto problémov je pritom práve Matovič. Ten, ktorý vo svojej diplomovke zlepil dokopy dve knihy. Menej ako Andrej Danko.

A takýto „múdrosráč“ chce diktovať životné podmienky všetkým ľuďom na Slovensku. Aj tým obyčajným, aj tým čestným, aj tým, ktorých považuje za zlodejov a chce od nich očistiť Slovensko.

Celý Matovičov život je podľa Fica o podvode

Začať sa dá pritom tak jednoducho – od seba. Ak sám priznal, že je „som de facto v tejto veci zlodej“, nie je čo riešiť. Lebo ak neodstúpi, ako sa to dá aspoň trošku slušne pomenovať? Trápne výhovorky na to, že školu flákal, lebo už viedol firmu, neobstoja.

Nakoniec nie je o nič lepší, ako tí, ktorých kritizoval. Dozvieme sa nakoniec, že má tiež niekde vilu ako Počiatek? Lebo ak tak vehementne kritizoval Danka a ukázalo sa, že je horší ako on, koľko takých víl ako Počiatek potom možno niekde skrýva?

Ak sme sa už pri Dankovi, a neskôr pri Kollárovi či Gröhlingovi pýtali, ako to máme vysvetliť deťom, čo im tvrdiť teraz? Že ten pán, ktorý tu neustále moralizuje o slušnosti a zodpovednosti, inak aj premiér, nedokáže sám vyvodiť zodpovednosť a stáť si za svojím slovom?

V klube SaS sa momentálne radia, čo s tým, kiskovci majú iné problémy a kollárovci môžu byť v tomto prípade akurát tak ticho. Preto ak si myslíte, že toto je koruna všetkého, pravdepodobne nie je. Lebo sa ešte len rozbiehajú na to, aby nám ukázali, ako vyzerá „slušné Slovensko“.

Poslanec Ľuboš B. odmieta obvinenia z trestného činu popierania zločinov politických režimov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info