fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KOMENTÁRE

Sociálna tvár vlády je falošná

Ilustračné foto: shutterstock

Aj táto vláda postupuje tak, že jednou rukou dáva a druhou berie.

Doprava zadarmo pre vybrané skupiny, tehotenský príspevok, väčší daňový bonus na dieťa… To všetko nám dnes predstavila koalícia v plnej paráde, aby sme vedeli, že sa nezaoberajú len novými a novými problémami s diplomovkami, miestom na generálnej prokuratúre pre Lipšica, alebo potratmi.

Nová koalícia nám chcela zrazu narýchlo ukázať svoju sociálnu tvár. Všetky ohlásené opatrenia majú svoje racio a normálne by im obyčajný človek až zatlieskal. Len si treba uvedomiť, že aj táto vláda postupuje tak, že jednou rukou dáva a druhou berie.

Počas dňa sme sa totiž zároveň dozvedeli, že minimálna mzda nestúpne tak, ako by mala. A ani 13. dôchodky nebudú vyplatené v súlade s platným zákonom. A do toho všetkého parlament schválil navýšenie schodku štátneho rozpočtu na rekordných 12 miliárd eur.

Všetko to budeme musieť aj tak zaplatiť zo svojich, lebo štát si peniaze nevyrába, ale len troví. Ministerstvá majú šetriť a to sa s veľkou pravdepodobnosťou prejaví aj na zamestnanosti, prípadne na platoch úradníkov. Dúfajme, že aj tých, ktorých si OĽaNO nechalo vymenovať za nových šéfov okresných úradov.

Hviezdy sa zreorganizovali. NASA vytvorila nové znamenie horoskopu

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info