HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Ruský youtuber nachytal prezidenta Dudu, vydával sa za šéfa OSN

Andrzej Duda. Foto: TASR/AP

Poľská Agentúra pre vnútornú bezpečnosť teraz vyšetruje, ako sa Kuznecov mohol s prezidentom spojiť a či do prípadu nie sú zapojené ruské tajné služby.

Ruskému youtuberovi vydávajúcemu sa za generálneho tajomníka OSN sa podarilo telefonicky spojiť s poľským prezidentom Andrzejom Dudom.

Tomu následne kládol otázky na telo týkajúce sa Ruska, Ukrajiny, postoju k LGBT komunite či výsledku nedeľných volieb. Vladimir Kuznecov, známy aj ako Vovan, zverejnil 11-minutovú nahrávku na YouTube a Dudova kancelária v stredu potvrdila, že je autentická.

Na viacerých miestach konverzácie vedenej v angličtine znel Duda prekvapene, napriek tomu však falošného Antónia Guterresa oslovoval “vaša excelencia”. Rozhovor sa uskutočnil v pondelok popoludní, keď Duda čakal na oficiálne potvrdenie svojho znovuzvolenia.

Poľská Agentúra pre vnútornú bezpečnosť teraz vyšetruje, ako sa Kuznecov mohol s prezidentom spojiť a či do prípadu nie sú zapojené ruské tajné služby. Hovor autorizoval predstaviteľ poľskej misie pri OSN.

Kuznecov a druhý člen dvojice komikov Alexej Stoljarov, známy tiež ako Lexus, už podobný žartíkom v minulosti nachytali aj iných európskych politikov vrátane francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a britského premiéra Borisa Johnsona, ale tiež speváka Eltona Johna či princa Harryho.

Je Meghan druhýkrát tehotná? Fanúšikovia to vidia ako jasný dôkaz!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info