HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Doplatky za lieky pre ohrozené skupiny sa budú rušiť, vyhlásil Kollár (aktualizácia)

Na snímke sprava predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO), podpredseda vlády a minister financií SR Eduard Heger (OĽaNO), poslankyňa NR SR Jana Žitňanská (Za ľudí), predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina), podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) a podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas tlačovej konferencie, na ktorej predstavili veľký sociálny balík na podporu rodín, študentov, zdravotne ťažko postihnutých ľudí a seniorov v Bratislave v stredu 15. júla 2020. FOTO TASR - Martin Baumann

Doplatky za lieky pre deti do šiestich rokov, dôchodcov a ZŤP sa budú rušiť.

Na tlačovej konferencii vládnej koalície to uviedol predseda parlamentu Boris Kollár. Ako konštatoval, napĺňa sa tak jeden z hlavných bodov predvolebného programu strany Sme rodina.

„Veľa ľudí mi písalo, pán Kollár, mám mizerný dôchodok a keď zaplatím všetky poplatky, ostane mi 50 až 60 eur, a ja sa môžem rozhodnúť, či mi tých 50 eur zostane na jedlo alebo ich miniem na lieky. Tento gordický uzol sme práve teraz s celou vládou rozťali,“ dodal predseda parlamentu.

Aktualizované 15.7. o 11.31 hod.:

Ako povedal minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak, v zásade by zrušenie doplatkov za lieky malo platiť pre každého dôchodcu, dieťa do šiestich rokov a človeka s ťažkým zdravotným postihnutím prakticky bez obmedzenia.

„To, o čom uvažujeme, je, či predsa len nie je taká skupina dôchodcov, alebo aj rodín s deťmi s tými najvyššími príjmami, ktorí to de facto nepotrebujú. Čiže možno budeme debatovať o nejakom hornom strope, do akej výšky mesačného príjmu to bude, ale určite pri 90 percentách spoločnosti to bude úplne bez poplatkov,“ doplnil.

Od januára sa zavedie 200-eurový tehotenský príspevok pre matky od 4. mesiaca tehotenstva

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info