fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Gröhling vypracoval diplomovku podľa predpisov, tvrdí Paneurópska vysoká škola

Branislav Gröhling. FOTO TASR - Martin Baumann

 Paneurópska vysoká škola (PEVŠ) nevidí v súvislosti s diplomovou prácou ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga (SaS) žiadne porušenie predpisov a morálne pochybenia autora, ktoré by odôvodňovali výzvy na jeho odstúpenie.

Ako škola informovala v stanovisku, práca bola vypracovaná v súlade s internou smernicou dekana z roku 2007. Tá rieši aj možnosť využitia vlastnej bakalárskej práce. Agentúru SITA o tom informovala Zuzana Jančová, z oddelenia marketingu PEVŠ.

Ako ďalej objasňuje PEVŠ, autor nikdy nepožiadal o utajenie záverečnej práce. Diplomová práca bola vždy prístupná v akademickej knižnici školy k prezenčnému zapožičaniu a tiež sprístupnená akademickej obci. „V rozpore so znením licenčnej zmluvy bola práca prístupná aj v knižničnom informačnom systéme. Po upozornení bola táto chyba odstránená a autorovi sme sa ospravedlnili,“ uzavrela vysoká škola.

Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv ostáva vo väzbe

Denník N v pondelok 13. júla informoval, že Gröhling mal získať svoj magisterský titul pochybným spôsobom, keďže jeho diplomová práca je podľa média kompilátom s prvkami plagiátu. Gröhling mal navyše podľa denníka v čase škandálu diplomovej práce Borisa Kollára (Sme rodina) požiadať PEVŠ aby stiahla jeho práce z webu knižnice.

„Prácu som napísal a obhájil pred 11 rokmi. Je v súlade s vtedajšími pravidlami, ktoré platili na škole. Nedá sa ju posudzovať podľa dnešných pravidiel. Už vôbec nie podľa pravidiel z iných škôl,“ ozrejmil v pondelok minister.

Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv ostáva vo väzbe

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info