fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv ostáva vo väzbe

Kajetán Kičura v sprievode polície, Zdroj: TASR

Obvinený bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán K. ostáva vo väzbe.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol jeho sťažnosť proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu ponechať ho vo väzbe ako nedôvodnú. „Senát najvyššieho súdu dospel k záveru, že dôvody kolúznej väzby, v tomto štádiu konania, sú dané,“ povedala Važanová.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pracovisko Banská Bystrica koncom júna zamietol žiadosť obvineného Kajetána K. o prepustenie z väzby na slobodu. Podľa sudcu naďalej trvá dôvod kolúznej väzby a to obava z možného ovplyvňovania svedkov. Obvinený vtedy podal proti rozhodnutiu sťažnosť.

Obvineného sudcu ponechal najvyšší súd vo väzbe

Polícia v rámci vyšetrovania prípadu s krycím názvom „Rezervy“ vzniesla v utorok 21. apríla obvinenia voči bývalému šéfovi SŠHR SR za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Vzhľadom na to, že Kajetán K. je sudcom s prerušeným výkonom funkcie, rozhodoval o súhlase s väzbou Ústavný súd SR v Košiciach.

Ten v stredu 22. apríla dal súhlas na jeho vzatie do väzby a následne Úrad špeciálnej prokuratúry SR doručil sudcovi pre prípravné konanie ŠTS Banská Bystrica návrh na vzatie obvineného do väzby. Väzbu pre hrozbu ovplyvňovania svedkov ŠTS potvrdil a následne 11. mája sťažnosť obžalovaného voči rozhodnutiu ŠTS zamietol Najvyšší súd SR.

Strana Vlasť má miliónový dlh, Harabin sa od neho dištancuje

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info