HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Za 24 hodín skontrolovala polícia dodržiavanie opatrení u vyše 73-tisíc osôb

Ilustračné foto - TASR

Za 24 hodín skontrolovala polícia na hraniciach v súvislosti s dodržiavaním opatrení proti šíreniu koronavírusu vyše 73- tisíc ľudí.

Agentúru SITA o tom informovala riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová. Kontrolná akcia sa uskutočnila na hraničných priechodoch Jarovce – Kittsee, Petržalka – Berg, Čunovo – Rajka, Komárno – Komárom a Brodské – Břeclav od piatku 10. júla 15:00 do soboty 11. júla 15:00.

Za tento čas na hraničných priechodoch zaznamenali policajti na vstupe na Slovensko 64 444 vozidiel a skontrolovali 15 906 z nich. Dodržiavanie opatrení preverili celkom u 37 362 osôb. Na výstupe zo Slovenska zaznamenala polícia celkovo 72 315 vozidiel, z ktorých skontrolovala 15 939 vozidiel a 35 759 osôb.

Cieľom akcie bolo zabezpečiť monitorovanie plnenia povinností osôb vyplývajúcich z aktuálneho opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) a informovanie cestujúcich o povinnostiach pri návrate z krajín, ktoré nie sú uvedené v prílohe opatrenia ÚVZ SR ako bezpečné.

Okolité krajiny majú nábeh na druhú vlnu, situácia na Slovensku nie je podľa Krajčího iná

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info