HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KAUZY SLOVENSKO

V kauze Kiskových videí vypovedal krajský šéf Smeru, obvinenia odmieta

Andrej Kiska. FOTO TASR - Martin Baumann

V kauze diskreditačných videí namierených proti exprezidentovi Andrejovi Kiskovi sa objavilo meno nového šéfa Smeru v Prešovskom kraji Petra Šucu. Ten však akúkoľvek spojitosť s videami odmieta. 

Kiska už vo februári tohto roka tvrdil, že tuší, kto by mohol za diskreditačnými videami stáť. V spolupráci s etickými hekermi sa mal exprezident podľa vlastných slov dopracovať k jednému menu poslanca za Smer, ktoré odmietol prezradiť. Regionálny denník Korzár v tejto súvislosti píše, že malo ísť práve o Petra Šucu. 

Šuca, ktorý je okrem toho aj okresným šéfom Smeru v Poprade a zároveň poslancom Národnej rady SR (NR SR), tak v súvislosti s troma zverejnenými videami vypovedal na polícií. Kiska totiž podal trestné oznámenie a polícia v tejto veci vedie dve samostatné konania. 

Okolité krajiny majú nábeh na druhú vlnu, situácia na Slovensku nie je podľa Krajčího iná

Šuca však všetky obvinenia odmieta a pre denník Korzár povedal, že s videami  nemá nič spoločné. „Čo sa týka aktivít pána Kisku, nemám žiadne informácie o jeho aktivitách, nikdy ma to nezaujímalo a ani nezaujíma,“ doplnil krajský šéf Smeru. 

Na jednom z videí sa v rozhovore s podnikateľom Michalom Šuligom objavil Michal Reichel, ktorý je známy ako niekdajšia postava popradského podsvetia. V ďalších dvoch videách, ktoré Kiska označil za predvolebnú antikampaň, vystupuje spolu so Šuligom aj samotný exprezident. 

To, že diskreditačné videá polícia aj naďalej vyšetruje, potvrdila Andrea Dobiášová z prezídia Policajného zboru. Dobiášová sa ale ku konkrétnym osobám, ktoré sú vo veci preverované, odmietla vyjadriť. 

Klus si vie skôr predstaviť nosenie rúšok na verejnosti ako e-karanténu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info