fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Smer-SD žiada ministra financií, aby zverejnil dohodu s bankami

Podpredseda vlády a minister financií SR Eduard Heger. FOTO TASR - Martin Baumann

Strana Smer – sociálna demokracia žiada ministra financií Eduarda Hegera, aby zverejnil výklad dohody medzi bankami a vládou SR.

„O ministrovi financií mám veľké pochybnosti. Buď je úplne mimo, čo je nebezpečné, alebo to robí úmyselne, čo je ešte nebezpečnejšie,“ povedal na pondelkovej tlačovej konferencii predseda strany Smer-SD Robert Fico. Na ministerstve financií prevláda podľa neho miera amaterizmu a najviac na tejto pandémii na Slovensku zarobia banky.

Už vlani banky zarobili niekoľko sto miliónov eur, v tomto roku zarábajú podľa Fica aj na odklade splátok, zvyšujú bankové poplatky a zarábajú aj na tom, že im štát odpustil bankový odvod. Peniaze treba podľa neho brať tam kde sú a nie tam kde nie sú. „Banky, ktoré majú stámilionové zisky, im nielenže neberú, ale im aj pridávajú.“ Len v tomto roku bude bankám odpustené na bankovom odvode 150 mil. eur. „Vláda odpúšťa bankám, ktoré sú nažraté až po krk,“ upozorňuje Fico.

V kauze Kiskových videí vypovedal krajský šéf Smeru, obvinenia odmieta

To, že sa bankám na Slovensku darí, povedal na pondelkovej tlačovej konferencii aj bývalý minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD). „Bankám sa na Slovensku darí. Minuloročný hrubý zisk 804 mil. eur bol za posledných deväť rokov vôbec najvyšší,“ skonštatoval Kamenický.

Minister financií Eduard Heger v reakcii na sociálnej sieti uviedol, že znalosti Roberta Fica o ekonomike boli vždy mizerné a nie je tomu inak ani pri bankovom odvode. „Veď samotná Národná banka Slovenska, ktorú dnes riadi bývalý podpredseda Smeru, Peter Kažimír, nás vyzývala ako vládu niekoľkokrát, aby sme bankový odvod zrušili, pretože ohrozuje zdravie bánk, naviac ohrozuje úspory občanov. Robert Fico je nebezpečný populista, ktorý so svojimi druhmi systematicky ruinoval našu ekonomiku,“ povedal Heger.

„On je ten posledný, kto tu môže niekoho poučovať a súdiť. Nakoniec, prehral voľby, rozpadol sa mu aj ten smerácky zlepenec, a proste sa s tým nevie zmieriť,“ dodal Heger.

Utorkové pojednávanie s predsedom ĽSNS nebude, súdu sa nevrátil spis

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info