HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

Polícia zadržala Košičana, ktorý podpálil niekoľko áut (foto)

Zdroj: Facebook KRPZKE

Niekoľko áut zhorelo v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov, podpálil ich 19-ročný Košičan.

Ako TASR informoval Jaroslav Ličák z Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach, priznal sa k podpaľačstvu aj spred dvoch týždňov. Požiarom bola majiteľom spôsobená škoda vo výške 19.500 eur.

V pondelok okolo 3.00 h horeli dve autá na Bielocerkevskej ulici. „Policajné hliadky po príchode na miesto zistili, že došlo k požiaru dvoch motorových vozidiel značky Toyota Auris a Volkswagen Sharan, i k poškodeniu sálavým teplom ďalších dvoch motorových vozidiel,“ spresnil Ličák.

Ministri schválili posielanie telefónnych čísel navrátilcov hygienikom, podľa Doležala žiadne osobné údaje nedostanú

Hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) v rámci pátrania po páchateľovi spozorovali osobu na Hlinkovej ulici. Keď zbadala policajné auto, zrýchlila krok a následne sa snažila o útek. Policajti ju dostihli a mladík sa napokon k činu priznal. „Opísal, ako autá polial benzínom a podpálil, dokonca aj to, kam vyhodil zapaľovač a rukavice, ktoré pri čine použil,“ povedal Ličák. Priznal sa aj k tomu, že na rovnakej ulici podpálil vozidlo značky Škoda pred dvoma týždňami.

V prvom prípade začala polícia trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci. V druhom prípade s podozrivým vykonáva procesné úkony smerujúce k začatiu trestného stíhania.

Zdroj: Facebook KRPZKE

Príčinou vlaňajšej nehody MiG-29 bol nedostatok paliva

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info