HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Kto si bez viny, hoď ministrom!

Fikcia / Fotomontáž (via SITA, Shutterstock)

Matovičov chorý nápad, aby sa preverovali záverečné práce na vysokých školách za obdobie, na ktorom sa dohodnú minister školstva Branislav Gröhling a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, sa akosi neprekvapivo ukázal ako scestný. Ale tentoraz najmä preto, že práve jeden z „kontrolórov“ je sám v podozrení.

Ako sa ukázalo, problémy s diplomovkou nemal len jeden či druhý predseda parlamentu, ale aj samotný aktuálny minister školstva. Zrejme preto mal od začiatku Kollárovej kauzy taký zdržanlivý postoj k celému problému a ešte aj takticky stiahol svoje práce z webovej stránky svojej vysokej školy. Neprekvapí, že to bolo práve v čase, kedy vrcholila kauza Borisa Kollára.

Uvidíme, či Sulíkovci budú aj teraz tak hlasno kričať po odvolaní  – tentokrát vlastného ministra. Alebo či sa budú opäť vehementne koordinovať so svojim koaličným, Kiskom opusteným, partnerom v prípadnom odvolávaní jedného z vrcholných predstaviteľov štátu a navyše ich vlkastným nominantom. Ak nie sú farizeji, stiahnu ho obratom bez odvolávania sami.

Ale zrejme napokon aj tento krát opäť „stiahnu chvost“, ako to predpovedal ešte pred Kollárovým odvolávaním Igor Matovič. Ten mal možno už vtedy informácie, že nie je všetko s kostolným poriadkom iba u kollárovcov, ale aj ešte inde. Len Boh vie, ako je to so Šuligovým titulom, alebo ako sa zrodila rozprávka v diplomovke u Remišovej.

Aj Gröhlingov titul je pochybný!

A keď už sme pri tom preverovaní, teraz sa môže OĽaNO venovať všetkým tým 970 podnetom, ktoré dostali na svojich nominantov, na šéfov okresných úradov. Prípadne s ministrom dopravy môžu spoločne rozmýšľať, ako nás chcú presvedčiť o tom, že ak štát dostane od mobilných operátorov iba zoznam telefónnych čísel účastníkov vracajúcich sa z rizikovejších krajín, nepôjde o žiadne osobné údaje a nemusíme žalovať priamo operátorov za osobnú ujmu a stratu súkromia. To nie je totiž vôbec žiadna sranda! Takto postupne si nás už začali predávať ako majetok!

A nejde tu o to, že by vaše osobné telefónne číslo predstavovalo nejaké ohrozenie súkromia. Vláda už teraz totiž ohlasuje, že štát si dodatočne porovná zoznamy od operátorov so zoznamom telefónnych čísel tých, ktorí sa po návrate na Slovensko dobrovoľne nahlásili podľa pokynov regionálnych úradov verejného zdravotníctva. V takom prípade totiž budú musieť identifikovať jednotlivé osoby, ktoré si po návrate do krajiny svoju nahlasovaciu povinnosť nesplnili.

Bolo by mi ľúto, ak by sme Gröhlinga stratili ako ministra školstva, tvrdí premiér

No a tu sa už dá priamo skonštatovať, že budú zjavne presne vedieť o koho išlo a to už nie je iba zásah do súkromia a jednoznačné naštrbenie dôvery vášho operátora. Ten totiž o nás vie aj tie najcitlivejšie údaje a na ich sprístupnenie potrebuje ktokoľvek v tomto štáte rozhodnutie súdu. Až na základe takéhoto povoleného „špehovania“ môže s týmito vašimi diskrétnymi a citlivými údajmi váš operátor narábať. Dovtedy by k nim nemal mať ani len prístup, nie to ešte ich sprístupňovať tretej strane.

Ale toto je údajne v záujme verejného zdravia. Lebo sa tak rozhodla Vláda SR pod vedením Igora Matoviča a to je viac ako zákon. Možno by bolo vhodné písať telefónne čísla aj na diplomové práce. Potom by vám štátni úradníci mohli priamo zavolať, že ste nenahlásili „príliš veľkú zhodu“ s inou podobnou prácou a zakážu vám ísť kandidovať za ministra, šéfa parlamentu, alebo prednostu okresného úradu.

Začíname byť nevoľníkmi vlastnej viery v dobro. Lenže dobro akosi zmizlo a ostáva tu len špinavá politika kameňovania, udávania a špehovania.

Farizeji, podvodníci a eurofondy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info