HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KAUZY SLOVENSKO

Bödör svoje zadržanie zrejme očakával, pravdepodobne sa chystal aj na útek

Marian Zetocha potápa aj nitrianskeho podnikateľa a oligarchu Smeru-SD Norberta Bödöra. Zdroj: TASR

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör sa zrejme na svoje zadržanie pripravoval už v predstihu, vyplýva z dostupných informácií. Naznačujú to najmä majetkové zmeny, ktoré v nedávnej dobe vykonal,  ale aj jeho rýchly odchod zo Slovenska. 

S hypotézou, že nitriansky podnikateľ zrejme nenechal nič na náhodu, prišiel denník Plus Jeden Deň. Bödör totiž už v posledných mesiacoch minulého roka začal s majetkovým vyrovnávaním so svojou manželkou. 

Mohlo tak ísť o snahu zabezpečiť rodinu v prípade, že bude zadržaný. „Dôvodom môže byť, že jeden z manželov sa snaží ochrániť svoju polovičku. Ak sa totiž napríklad jednému z nich bude majetok exekvovať, druhého partnera sa to netýka,“ povedal pre Plus Jeden Deň právnik, ktorý chce zostať anonymite. 

Matovič pri kauze Kollára priznal krehkosť klubu OĽaNO, hovorí politológ

Z informácií, ktoré zverejnilo Investigatívneho centra Jána Kuciaka (ICJK) zároveň vyplýva, že podnikateľ mal svoj trvalý pobyt v dubajskom luxusnom hotelovom komplexe. Napriek tomu, že tieto tvrdenia poprel, Bödör sa mal spolu s rodinou v Dubaji nachádzať už dlhší čas pred zadržaním. 

Pred svojim odchodom zo Slovenska mal zároveň odhlásiť deti zo školy a aj z tohto dôvodu denník vyvodzuje, že sa zrejme vrátiť neplánoval. Vrátil sa totiž až v reakcii na výzvu zo strany polície. 

Hoci polícia v prípade úplatkov na Poľnohospodárskej platobnej agentúre (PPA) Bödöra zadržala, sudca Michal Truban nevyhovel návrhu na jeho vzatie do väzby. O kolúznej a preventívnej väzbe  pre podnikateľa napokon vo štvrtok rozhodol až Najvyšší súd. 

Aktuálne sa nachádza v Ústave na výkon väzby v Žiline, kde bude čakať na ďalší vývoj vo vyšetrovanej kauze Dobytkár, v ktorej sa polícia zaoberá úplatkami v celkovej výške viac ako 12 miliónov eur. Bödöra sa vo väzbe nachádza pre obvinenie z legalizácie príjmu z trestnej činnosti. 

Lieky na COVID-19 by nemal dostať ten, kto ponúkne najviac, tvrdí Gates

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info