HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KAUZY SLOVENSKO

Šuliga sa nechal zapredať, tvrdí o „kumpánovi“ z videa Kiska

Andrej Kiska. FOTO TASR - Martin Baumann

Andrej Kiska píše knihu a spomína na bývalých kamarátov.

Exprezident Andrej Kiska sa v rozhovore pre Nový čas vrátil ku kauze kúpy nehnuteľností vo Veľkom Slavkove. Tvrdí, že sa nechal nachytať.

„Šuligu som poznal viac ako 20 rokov a nenapadlo mi, že sa nechá nahovoriť, lepšie povedané zapredať k niečomu takému. On ani jeho kumpán s tým zrejme nemajú problém a po Poprade sa údajne za odmenu teraz prevážajú na nových bielych mercedesoch,“ povedal denníku.

V súvislosti s kauzou pozemkov vo Veľkom Slavkove anonym zverejnil na internete tri videá. Na posledných dvoch vystupuje Kiska a svedok zo súdneho procesu v kauze Michal Šuliga. Vyplýva z nich, že Kiska mal vedieť o podvodoch s pozemkami.

MIMORIADNE: Kiska priznal, že v kauze ukradnutých pozemkov pod Tatrami sú v tom všetci až po uši

Kiska sa ešte ako prezident o pozemky súdil so zubárom Jánom Francom, spor prehral v roku 2018. V zdôvodnení rozsudku sudca Miroslav Radačovský uviedol, že Kiska nadobúdal pozemok v dobrej viere a nemohol vedieť, že bol získaný nezákonne.

Kiska po zverejnení prvého videa podal trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie na prokuratúre v Poprade. Označil ho za zinscenované. Obe videá považoval za antikampaň strany Smer-SD. Jej predseda Robert Fico obvinenia odmietol.

Kiska zároveň v aktuálnom rozhovore pre Nový čas avizoval, že píše knihu, z ktorej už má hotových 23 kapitol. Podľa neho nejde o memoáre, o obsahu však viac prezradiť odmietol. Do predaja by sa však mohla dostať do konca roka.

Kollára aj Valáška prekvapilo vyjadrenie Kisku o budúcom šéfovi Za ľudí

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info