fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

V stredu pribudlo 53 nových prípadov koronavírusu, uviedol premiér na sociálnej sieti

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

 V stredu pribudlo 53 nových prípadov koronavírusu. Premiér Igor Matovič to uviedol na sociálnej sieti. „Príliš veľa na to, aby sme sa naďalej mohli spoliehať len na zodpovednosť ľudí. Bohužiaľ,“ konštatoval.

Počet osôb pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 tak po stredajšom testovaní stúpol na 1 851. Laboratóriá za uplynulý deň otestovali takmer 2 300 vzoriek, spolu urobili už takmer 224-tisíc testov. Chorobe nepodľahla žiadna ďalšia osoba, vyliečili sa ďalší štyria pacient. Celkovo sa doposiaľ uzdravilo 1 477 ľudí. Informovalo o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.

Počet hospitalizovaných pacientov podľa korona.gov.sk zostáva na čísle desať. U siedmich z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Z toho sú na jednotkách intenzívnej starostlivosti traja pacienti, jeden potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu. Kĺzavý medián stúpol na hodnotu 20.

V stredu pribudlo 12 nových prípadov v okrese Prešov, zhodne po deväť v okresoch Bratislava a Čadca a päť v okrese Košice. Tri nové prípady eviduje okres Trebišov, po dva Košice-okolie, Piešťany a Sabinov. Po jednom novom prípade zaznamenali okresy Dunajská Streda, Gelnica, Malacky, Martin, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Senec, Spišská Nová Ves a Šaľa.

Víťazom ankety Homofób roka je poslankyňa Anna Záborská

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info