HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Facebook zrušil účty spojené s Rogerom Stoneom a Jairom Bolsonarom v boji proti „dezinformáciám“

Roger Stone / TASR

Facebook vo svojom neúnavnom boji proti politickým „dezinformáciám“ zakázal niekoľko desiatok stránok, ktoré boli údajne prepojené s bývalým Trumpovým poradcom a republikánom Rogerom Stoneom, ako aj s brazílskym prezidentom Jairom Bolsonarom, informuje portál RT.

Sieť 100 účtov, ktorá je údajne spojená so Stoneom, bola objavená v priebehu vyšetrovania pravicovej skupiny Proud Boys, ktorá bola zakázaná na Facebooku pred niekoľkými rokmi, informuje o tom sociálna sieť na svojom blogu. Pri „čistení“ bolo odstránených asi 54 účtov, 54 stránok a štyri účty na Instagrame. Podľa Facebooku stránky sledovalo až 320 000 ľudí a na reklamy minuli vyše 308 000 dolárov.

Stone, ktorého história s Republikánskou stranou je spojená už desaťročia, sa má na budúci týždeň hlásiť vo federálnom väzení kvôli obvineniam z klamania Kongresu, prekážania spravodlivosti a manipulácie svedectva, za ktorú bol odsúdený na tri roky vo väzení. Jeho právnici požiadali o odloženie uväznenia kvôli koronavírusu s odvolaním sa na jeho vek (67).

Bývalého poradcu Trumpa vylúčili zo sociálnych médií vlani v júli po tom, čo ho federálna sudkyňa Amy Berman Jacksonová obvinila z porušenia rozkazu týkajúceho sa jeho prípadu. Účty, ktoré sa k nemu pravdepodobne pripájali, uverejňovali informácie o jeho webových stránkach, knihách a vystúpeniach v médiách, ako aj o materiáloch WikiLeaks vydaných v čase pred voľbami v roku 2016, Stoneovým procesom a zákonom o pozemkových a vodných zdrojoch na Floride.

Rúška sú „novým štandardom“ a tí, ktorí ich odmietajú, by mali byť potupovaní ako opití vodiči, tvrdí Kráľovská spoločnosť

V samostatnom kroku Facebook tiež prerušil sieť 50 účtov na Facebooku a 38 účtov na Instagrame, ktoré sa údajne viažu k brazílskemu prezidentovi Jairovi Bolsonarovi, pričom sociálna sieť obviňuje stránky zo zverejňovania dezinformácii o brazílskej politike. Tieto stránky sledovalo približne 883 000 používateľov Facebooku a 917 000 používateľov Instagramu.

Facebook je plný falošných účtov, pričom až polovica používateľov stránok je falošných, uviedol bývalý spolužiak generálneho riaditeľa Marka Zuckerberga.

USA odmietli tvrdenia spravodajkyne OSN o likvidácii iránskeho generála

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info